• Základní školA Slavkov

    CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA

DRUŽINOVÁ OLYMPIÁDA

   Již 3. 2. jsme v naší školní družině zahájili Olympiádu. Děti byly rozděleny do tří družstev a na jednotlivých stanovištích plnily připravené úkoly. Děti házely na cíl, kde se jim sčítaly body ze tří pokusů, na dalším stanovišti jako tým tvořily olympijské kruhy, pochodeň s ohněm a olympijskou medaili. Na posledním stanovišti prokázaly děti své znalosti ohledně Olympijských her a to také, co se historie týče. V tomto olympijském kvízu si nejlépe vedl Radek Vilč z 3. třídy, který správně odpověděl na 11 ze 13. otázek. Dalšími úspěšnými řešiteli byli Viktorka Rádková (7 bodů), Tobiáš Lelovský a Ondra Beck (shodně 6 bodů). V hodu na cíl si nejlépe vedl opět Radek Vilč, který dohromady naházel 190 bodů, následoval Matyáš Srnka se 185 body a třetí místo obsadila Ema Srnková se 180 body. Výborný výsledek měl také jeden prvňáček, Tomášek Žůrek, který měl krásných 125 bodů.

   Během týdne pak děti tvořily olympijské čepice, dokreslovaly také naše slavné olympioniky a malovaly zimní sporty. V pátek 11. 2. jsme pokračovali v naší družinové olympiádě, kdy děti zkoušely slalom na lyžích, zahrály si curling, házely rukavicí do dálky, vyzkoušely si svou stabilitu a obratnost při přenášení lyžařské hůlky na natažených nohách a soutěžily v rychlostních disciplínách. V hodu do dálky vyhrál Kryštof Šenk z 1. třídy, druhé místo obsadila Ella Hermína Kuršová a Kuba Holý a třetí skončila Zonička Stojaković. V curlingu se nejvíce dařilo družstvu – Beátka Kubánková, Amálka Kubánková a Valentýnka Richterová.

   Všechny děti se velmi snažily a zapojily se do všech připravených olympijských disciplín, za což jim patří poděkování a neminula je drobná odměna a také připravené diplomy a medaile. Užili jsme si spoustu zábavy, trochu jsme rozpohybovali naše těla a podpořili jsme sportovního a týmového ducha.

   Krásnou výstavku k OLYMPIÁDĚ s pracemi našich dětí si můžete prohlédnout u vchodu do školy na nové budově.

Za ŠD Kateřina Plachká

Individualizace výuky a rozvoj digitální gramotnosti s využitím mobilních zařízení

Infrastruktura pro inovativní vzdělávání ZŠ Slavkov