• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Lyžařský kurz 8.A

Lyžařský kurz 8.A

Lyžařský kurz třídy 8.A V minulém týdnu se žáci 8. A zúčastnili lyžařského kurzu na Malé Morávce. Ubytováni byli na chatě Sedmikráska, kde naše škola byla již čtvrtým rokem po sobě. Odtud žáci docházeli k dopolednímu a odpolednímu výcviku do lyžařského areálu na Kopřivné. Žáci byli rozděleni do dvou skupin na začátečníky a pokročilé pod vedením pana učitele Martina Řehulky a pana instruktora Radka Prejdy. Nejprve žáci absolvovali výcvik na vleku „kotva“ a poté přešli na šesti sedačkovou lanovku. Odtud sjížděli modrou a červenou sjezdovku. Během lyžařského kurzu žáci taktéž absolvovali přednášky: bezpečnostní pravidla mezinárodní lyžařské federace, mazání a technika běžeckého lyžování, carving a extrémní zimní sporty. Všichni žáci se naučili lyžovat a ve zdraví se vrátili domů.

 

Předposlední den lyžařské výcviku proběhl tradiční závod ve slalomu, kde byli vyhodnoceni tři nejlepší lyžaři od začátečníků a tři nejlepší lyžaři od pokročilých, viz. výsledky začátečníci:

1. Jan Chudý 40.52

2. Jonáš Montag 40.75

3. Adam Kostřiba 44.50

pokročilí: 1. Adrien Tanekou 26.55

2. Evelína Kunzová 28.13

3. Monika Freyová 29.16