• školní družina a klub

Advent na zemědělské škole - akce ŠD

  Jako již tradičně, jsme se ŠD po delší pauze navštívili ADVENT NA ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLE. 

Akce byla rozmanitá, plná tvořivých dílniček pro děti, vánočních výrobků, výstavu starých betlémů a vánočních dobrot. Děti si měly možnost vyrobit vánoční přání, ozdobit perníčky, vykreslit vánoční postavičky. 

V pekle s živými čerty házely uhlí do kotle, skládaly puzzle, lepily čertovský řetěz. Za každý splněný úkol dostaly sladkou odměnu. 

    Každým rokem, kdy se Advent na zemědělce konal, jsme se s dětmi školní družiny aktivně zapojili do výtvarné soutěže. A jinak tomu nebylo ani letos. Výtvarná soutěž spočívala v originálním nazdobení velkého vánočního dárku. Děti měly spoustu nápadů, ale nakonec jsme se rozhodli realizovat dva z nich. První soutěžní dárek zdobila spousta krásných srdíček, neboť největší dárek je zdraví a láska. Na druhý dárek jsme metodou kašírování vyrobili s dětmi vánočního skřítka. Kdo navštívil Advent na zemědělce, mohl pro jednotlivé vystavené výrobky hlasovat.

Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie:

1)mateřské školy

2)základní školy a školní družiny

V soutěži bylo více než 100 soutěžních dárků, jeden krásnější než druhý. Všechny výrobky byly nápadité, originální a opravdu krásné. A z těchto všech krásných dárků si naše družina odnesla neuvěřitelné 1. a 2. místo. Dokonce se dárek s vánočním skřítkem stal absolutním vítězem (získal neuvěřitelných 191 hlasů). Děti tak získaly sladké odměny a výtvarné potřeby do školní družiny. Moc děkujeme všem, kteří pro naše výrobky hlasovali a ocenili tak práci našich dětí.

Mgr. Kateřina Kociánová

Infrastruktura pro inovativní vzdělávání ZŠ Slavkov

Individualizace výuky a rozvoj digitální gramotnosti s využitím mobilních zařízení