• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Aktuality

Školní kolo - zeměpisná olympiáda

14. 1. 2019
Po loňském úspěchu v okresním kole byl i letos zájem žáků o zeměpisnou olympiádu značný. Žáci druhého stupně se utkali ve třech disciplínách – v práci s mapou, atlasem a geografických znalostech.
číst více

Basketbal - okresní soutěž

13. 1. 2019
Naši „baskeťáci“ v 1. pololetí absolvovali okresní soutěž, která se skládala ze 2. disciplín. Ve všech přípravkách na Opavsku se zúčastnilo celkem asi 250 dětí 1.-5. třídy ve dvou kategoriích.
A jsme dopadli v okrese? Výborně! Úžasně!! Získali jsme celkem 4 umístění na „bedně“!
číst více

Kroužek kybernetiky

11. 1. 2019
První „malý“ úspěch kroužku kybernetiky je účast v soutěži Students4Automotive. Koncem roku 2018 byla definitivně potvrzena účast na robotické soutěži, kterou pořádá Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava pro žáky středních škol. Proč malý “úspěch“ – jsme první ZŠ, která se této soutěže účastní.
číst více

Florbal - okresní kolo

11. 1. 2019
Ve čtvrtek 10. ledna se uskutečnilo okrskové kolo ve florbale chlapců 8. - 9. tříd na základní škole Englišova. Okrskového kola se zúčastnila ZŠ Englišova, ZŠ Slavkov a Mendelovo gymnázium Opava.
číst více

Vánoční matematická soutěž

21. 12. 2018
Na půdě Slezského gymnázia v Opavě se konal již 13. ročník Vánoční matematické soutěže organizované Matematickým ústavem v Opavě a výše jmenovaným gymnáziem. Soutěž je určena zejména pro žáky devátých tříd, kteří reprezentují školu jako tříčlenné družstvo.
číst více

Soutěž ve výzdobě tříd

21. 12. 2018
Školní parlament vyhlásil u příležitosti Vánoc soutěž ve výzdobě tříd. Hodnotícími kritérii byl celkový estetický vzhled třídy, sladění jednotlivých prvků a celkového dojmu, zvláštním hodnotícím prvkem byl originální vzhled komety.
číst více

Florbal školních klubů

18. 12. 2018
Dne 18.12. jsme se zúčastnili turnaje ve florbalu školních klubů na ZŠ Šrámková v Opavě. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 družstev. Hrálo se 3+1. Musím naše kluky pochválit, jelikož nebylo družstvo, které by je dokázalo porazit. Vybojovali jsme tedy po nelehkých bojích nádherné první místo!
číst více

Olympiáda českého jazyka

28. 11. 2018
Minulou středu se setkali nejlepší jazykoví odborníci z řad žáků při příležitosti školního kola Olympiády jazyka českého.
Olympiáda se skládala ze dvou částí. Tradičně náročná mluvnická část dala šanci nejlepším připsat si prvých 30 bodů. Soutěžící si museli s jazykem hodně pohrát, experimentovat, než dosáhli slušných výsledků.
číst více

Dějepisná olympiáda 2018/2019

23. 11. 2018
Minulý týden na škole proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Účastnilo se jej na tři desítky nejšikovnějších školních dějepisců, kteří se zdařile „poprali“ s tématem „Za poznáním, za obchodem i za prací neb Cesty jako tepny civilizace“.

 
číst více
1 2 3

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol