• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Aktuality

Okresní kolo pěvecké soutěže ŠD 2018

16. 2. 2018
Ve čtvrtek 15. 2. 2018 odpoledne se konalo Okresní kolo pěvecké soutěže školních družin v hudebně školy Ilji Hurníka v Opavě.
Tématem pro letošní rok byly písničky z pohádek a filmů.
Zúčastnilo se rekordních 13 ŠD.
Opět obě naše vystoupení byla oceněna zlatým pásmem a oceněním poroty!
 
 
číst více

Školní kolo pěvecké soutěže školních družin

9. 2. 2018
Děti se zadaného úkolu ujaly velmi zodpovědně, a také to bylo na soutěži znát! Prožili jsme velmi pěkné, příjemné odpoledne, sálem zněly známé a oblíbené písničky zpívané, zatančené i pohybově předvedené s velkou chutí a radostí. Maminky i děti sháněly a vyráběly kostýmy, čehož si velmi vážíme.
 
číst více

Den otevřených dveří a zápis do 1. třídy

5. 2. 2018
Vážení rodiče, nástup do první třídy bude možný. Doporučuji využít Dne otevřených dveří,který pořádáme především pro předškoláky a to již dne 13. 2. /úterý příští týden/. Zápis do první třídy pak proěhne ve čtvrtek 5. 4. 2018 v budově školy. Máme jej v jednotně určenou dobu pravděpodobně v 15.00 - ještě bude upřesněno. Těšíme se na Vaši návštěvu.
S pozdravem František Hodný, ředitel školy.
číst více

Fotografická soutěž

24. 1. 2018
Letos se žáci, kteří navštěvují fotografický kroužek, zapojili do celorepublikové fotografické soutěže PHOTOCONTEST, kterou pořádá Gymnázium Oty Pavla v Praze. Žáci mohli poslat své snímky do jednoho ze tří témat, a to konkrétně Portrét, Strom a Reportáž. Nejvíce je zaujalo téma Strom, ale své štěstí zkusili i s jedním snímkem portrétu. Soutěže se zúčastnily tři žákyně: Jana Bednaříková, Anna Nádeníčková a Stela Stonišová. Jejich snímky můžete nalézt na webu: www.photobase.cz, kde pro ně můžete také hlasovat. Děvčatům přeji hodně štěstí.
číst více

Karneval

22. 1. 2018
31. ledna se po vysvědčení v sále kulturního domu sejdou nejpodivnější pohádkové postavy, zvířata,
kovbojové a další masky, pro které připravil program Žákovský parlament se spoustou soutěží, her a tance. 
číst více

Lyžařský kurs 8. tříd

22. 1. 2018
Letošní rok to bylo již po druhé, co jsme organizovali LYŽAŘSKÝ KURS na Malé Morávce na chatě Sedmikráska. Lyžařský areál na Kopřivné, kde se žáci učili lyžařským dovednostem, prošel oproti loňskému roku výraznou změnou. Přibyla nová vyhřívaná šesti sedačková lanovka a nová červená sjezdovka. Na jejích pečlivě upravených svazích se vystřídaly obě osmé třídy.
číst více

Vánoční besídka

21. 1. 2018
Tradice školní VÁNOČNÍ BESÍDKY už trvá desítky let. Na jejím počátku se jednalo výhradně o motivy nejkrásnějších svátků v roce, dnes je přehlídkou toho nejlepšího, čím se děti zabývají v kroužcích školní družiny a klubu. 
 
číst více

Vánoční vstupy do škol

21. 1. 2018
Dlouholetou předvánoční tradicí na naší škole jsou tzv. vánoční vstupy do škol, v nichž děti slyší souvislosti slavení vánočních svátků s jejich původním křesťanským smyslem. Pořádáme je ve spolupráci s Opavsko – Ostravskou diecézí. 
číst více

Ukončení stavebních prací

21. 1. 2018
Koncem listopadu zmizely poslední zbytky lešení a škola se objevila v novém hávu. Letos je to sedmdesát let od položení základního kamene, za tři roky budeme slavit sedm desítek roků od otevření nové školní budovy. 
číst více

Konverzační soutěž v angličtině

21. 1. 2018
Pěkného úspěchu dosáhli čtyři žáci naší školy na konverzační soutěži v jazyce anglickém až v dalekém Šternberku.
 
číst více
1 2 3 4 25 26 27

 

 

Ovoce a zelenina do škol