• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Aktuality

Vážení rodiče

1. 4. 2020
Vážení rodiče,
po týdnu vzdělávání v nouzovém režimu jsme vyhodnotili náš systém výuky, zpětnou vazbu dětí i Vás rodičů, která poukazuje na přetíženost a velké množství zadávaných úkolů. Děkujeme všem za podněty a reakce. 
číst více

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2020/2021

20. 3. 2020
MŠMT v souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 a rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu vydalo opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Organizace zápisu proběhne bez přítomnosti dětí ve škole, pokud je to možné, podání žádosti o přijetí bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole.
číst více

Organizační pokyny související s mimořádným opatřením vlády

18. 3. 2020
• Z důvodů uzavření školy mají rodiče nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let. Žádost o ošetřovné vydává škola. Pokud o toto máte zájem, volejte prosím administrativní pracovnici paní Kvarčákové na tel. 553797065, která Vám potvrzení vystaví.
• S ohledem na zákaz osobní přítomnosti žáka na základním vzdělávání ve škole bude probíhat výuka online. Učivo a s ním související úkoly budou zasílány na emaily žáků, popř. rodičů. Prosíme rodiče o dohled nad jejich plněním a případným zasláním zpět na email vyučujícího. Konkrétní informace o učivu a úkolech pro třídy vyššího stupně budou zveřejněny v záložce TŘÍDY na webových stránkách školy.
• Všichni žáci jsou po dobu mimořádného opatření automaticky odhlášeni ze školního stravování.
• Mimořádné opatření vlády platí do odvolání. O jeho ukončení Vás budeme včas informovat. Prosíme o sledování aktualizací webových stránek školy, další upřesňující informace budeme průběžně doplňovat. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Děkujeme za součinnost i spolupráci
Mgr. Eva Starečková, ředitelka školy
číst více

Maškarní karneval 2020

11. 3. 2020
V úterý 10.3. žákovský parlament uspořádal pro děti školní družiny tradiční Maškarní karneval. Zúčastnilo se celkem 54 dětí, z toho bylo 33 dokonalých masek. Mohli jsme obdivovat například pračku, kávovar, kontejner na sklo, kovboje, princezny, čarodějnice, čerty, piráty, květináče, fotbalisty, indiány, policisty, víly a spoustu dalších krásných námětů. Děti si zahrály židličkovanou, tancovaly Makarénu, jely vláčkem, hrály si s balónky, ale také nás navštívil kouzelník, který předvedl několik druhů kouzel, která byla opravdu úžasná. Kouzelníkem se na pár minut proměnil David Trojančík z 5.třídy a získal tak obdiv nejen od svých spolužáků. V průběhu celého odpoledne měly děti nakreslit malý obrázek, který šel do náhodného slosování a vítěz získal odměnu. Tuto výhru získala Nikolka Grossmannová z první třídy.
 
číst více

Storno zájezdu dětí do Londýna

11. 3. 2020
Vážení rodiče, v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace Vám oznamujeme, že jsme byli nuceni stornovat zájezd dětí do Londýna. Na schůzce dne 3. března 2020 byly stanoveny stornovací podmínky, které budou dodrženy. Finanční vyrovnání s rodiči proběhne na třídních schůzkách dne 7. dubna 2020.
číst více

Den otevřených dveří

7. 3. 2020
Ve čtvrtek 5. 3. 2020 proběhl na naší škole Den otevřených dveří pro děti od 3 do 6 let. O půl třetí se škola proměnila v mraveniště, ve kterém své malé kamarády uvítal Ferda Mravenec. Hned u vstupu dostaly děti papírovou loutku Ferdy s jeho typickým šátkem, na který dostávaly na jednotlivých stanovištích za splněné úkoly tečku. V 1. třídě děti šily a zdobily housence kabátek, ve 2. třídě je čekalo házení lasem, ve 3. třídě stavěly Ferdovi dům a ve 4. třídě si po práci za doprovodu hudebních nástrojů zazpívaly a zatancovaly. Ve školní kuchyni si spolu s mravenci připravili chutnou a zdravou pochoutku. V počítačové učebně si děti přišly na své a Ferda jim byl dobrým rádcem při práci s počítačem. Při odchodu si děti odnášely sladkou odměnu za splnění všech úkolů. Celkem se za Ferdou Mravencem přišlo podívat 46 dětí, z nichž mnozí přijdou v dubnu k zápisu.
číst více

Život dětem

27. 2. 2020
Život dětem je název sbírky, do které se již léta zapojujeme. Dárci obdrží malý upomínkový předmět – kolíček, náramek, balíček kávy, pravítko, CD nebo magnetku s obrázkem.
číst více

Soutěž v anglickém jazyce

27. 2. 2020
V okresním kole soutěže v anglickém jazyce naši školu reprezentoval Adrien Tanekou z 8. A třídy. Nemalé znalosti tohoto jazyka byly v Adrienově případě korunovány obrovským úspěchem. Se značným bodovým rozdílem nad svými soupeři zvítězil, stal se držitelem 1. místa a postupuje do krajského kola. Gratulujeme!
číst více

Pythagoriáda

20. 2. 2020
Pythagoriáda je matematická soutěž, kde pro postup do okresního kola musí účastník dosáhnout alespoň deseti bodů v patnácti příkladech.
číst více
1 2 3 4 5