• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Aktuality

Přírodovědný klokan

21. 10. 2019
Soutěže Přírodovědného Klokana se zúčastnilo celkem 80 žáků osmých a devátých tříd. Kromě logických úvah a zdravého selského rozumu vyžadují odpovědi také poměrně velkou sumu znalostí všech přírodovědných oborů.
číst více

Logická olympiáda

21. 10. 2019
Do soutěže Logická olympiáda se v kategorii A pro 3. - 5. ročník zapojilo v našem kraji celkem 1491 řešitelů, z toho z naší školy jich bylo 17. Test vyplňovali žáci ze svých domovů a věříme, že to všichni zvládli bez pomocí rodičů.
číst více

SBĚR

10. 10. 2019
číst více

Geodetická soutěž Geošifra

9. 10. 2019
Oba naše týmy zvládly vše na výbornou, neboť z celkového počtu 20 týmů se tým z 8. B umístil na krásném 5. místě a tým z 8. A dokonce na nádherném 3. místě.
číst více

Návštěva dopravního hřiště v Malých Hošticích

9. 10. 2019
V pátek navštívili naši páťáci spolu s dětmi z Mateřské školy dopravní hřiště v Malých Hošticích. Nejdříve si společně v učebně zopakovali znalost dopravních předpisů a pak už přišla ta dlouho očekávaná chvíle – možnost jezdit na dopravním hřišti. Malé děti dostaly koloběžky a odrážedla a páťáci měli možnost jezdit na kolech.
číst více

Drakiáda

5. 10. 2019
Zamračené páteční nebe na Větřáku se rozveselilo poletujícími barevnými draky. Děti školní družiny měly již tradiční drakiádu. Sešlo se 45 dětí se svými dráčky a netrpělivě čekaly, jestli se zrovna tomu jejich drakovi podaří vzlétnout. 
číst více

Volby do žákovského parlamentu

3. 10. 2019
Volby do Žákovského parlamentu proběhly v úterý 1. října v sále kulturního domu. Volby považujeme na naší škole právem za svátek demokracie. Třída navrhuje několik vhodných kandidátů. O jejich zvolení do sedmnáctičlenného parlamentu však rozhodují všichni žáci třetí až deváté třídy.
číst více

Přespolní běh 2019

25. 9. 2019
Dne 24.9.2019 se děti ze čtvrté a páté třídy zúčastnily přespolního běhu na Stříbrném jezeře v Opavě. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme se na závod těšili a podali co nejlepší výkon.
číst více

Házej jako Bára

15. 9. 2019
Soutěž „Házej jako Bára“
V pátek 13.9. jsme se s celou první třídou zúčastnili soutěže v hodu do dálky s názvem „Házej jako Bára“. Tuto soutěž, která se konala na baseballovém hřišti, zaštiťovalo město Opava. Soutěže se zúčastnilo 6 škol – ZŠ Boženy Němcové, ZŠ Edvarda Beneše, ZŠ Šrámkova, ZŠ Vrchní, ZŠ Malé Hoštice a naše ZŠ Slavkov. Děti si zkusily samotnou hru baseballu, zkusily si chůzi po laně, v pálkařské kleci si mohly zkusit odpal míčků z nadhazovacího stroje a mnoho dalšího. Nejpodstatnější byl ale hod do dálky kriketovým míčkem. A zde se nám podařilo získat hned dvě druhá místa. 
číst více

Nejlepší čtenáři

14. 9. 2019
Dne 12. září se vypravila desítka nejlepších čtenářů naší školy do Wellness centra Bruntál. Tento den si příjemně užili: Sára Mazurová, Eliška Zahlová, Adam Zahel, Honza Kurka, Jakub Montag, Natálka Kurková, Nikolas Dak, Matěj Gebauer, Danielka Kozáková a Klárka Ryžová.  Byla to zasloužená odměna za jejich  mimočítankovou četbu v minulém školním roce.
číst více
1 2

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol