Základní školA Slavkov

Aktuality

Opavský skřivánek

24. 3. 2019
V pátek 22. 3. 2019 proběhla v sále Střediska volného času Opava okresní pěvecká soutěž Opavský skřivánek ve zpěvu slezských lidových písní.

číst více

Závody ve sportovní gymnastice

15. 3. 2019
Ve čtvrtek 7.3. 2019 jsme vyrazili se čtyřmi čtyřčlennými družstvy dívek z nižšího i vyššího stupně na trojboj sportovní gymnastiky. Závodilo se tedy celkem ve třech disciplínách – přeskok, prostná, hrazda.
číst více

Den otevřených dveří

12. 3. 2019
V úterý 5. 3. 2019 proběhl na naší škole Den otevřených dveří pro děti, které ještě nechodí do školy. U vstupu je přivítali Křemílek a Vochomůrka, kteří je provázeli celou dobu a pomáhali jim plnit lehčí či obtížnější úkoly. Spolu postavili chaloupku, zazpívali si u klavíru, v kuchyňce si vyrobili ježečka z perníku a ovoce, hledali poklad v pohádkovém lese a vozili kameny. V počítačové učebně si zkusili pracovat na počítači. Plněním úkolů si všichni vysloužili bonbon a razítko na kartičku.

4. 3. 2019
Jen 22 chemických nadějí okresu bylo úspěšných v Chemické olympiádě konané na ZŠ Edvarda Beneše. Jirka Rypl skončil na 17. a Štěpán Rychlý na 21. místě a stali se tak úspěšnými řešiteli okresního kola.
číst více

Florbal

2. 3. 2019
V úterý 26.2. jsme se zúčastnili turnaje ve florbalu. Děti se těšily a na to,že jsme nestlihli potrénovat,můžu říct,že si děti vedly skvěle. Na turnaji mělo být celkem 6 družstev,nakonec se však zúčastnily jen 3 družstva. My, ZŠ Otická,kde se turnaj konal a ZŠ Nový Svět.
číst více

Okresní kolo zeměpisné olympiády

27. 2. 2019
Do okresního kola zeměpisné olympiády jsme vyslali tři zástupce, kteří s ostatními účastníky na Mendelově gymnáziu řešili písemný test geografických znalostí, pracovali s atlasem a celá soutěž byla završena praktickou částí.
číst více

Zvířátka ze ZOO

26. 2. 2019
Do výtvarné soutěže “Zvířátka v ZOO”, kterou vyhlásila školní družina na návrh holčičky z 1. třídy, Sárinky Mazurové, se přihlásilo 20 dětí.
číst více

Recitační soutěž

21. 2. 2019
V úterý 19. 2. 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže, které se zúčastnilo 38žáků nižšího stupně. Soutěžilo se ve třech kategoriích. 11 dětí z první třídy soutěžilo mezi sebou. Všem se přednes básniček povedl, přesto porota vybrala a ocenila tři z nich. Kryštofa Kleina, Péťu Hellebranta a Agátu Fabovou. Ve druhé kategorii druhé a třetí třídy recitovalo 15 dětí. Na třetím místě se umístila Anička Ryplová z druhé třídy a Šarlota Lhotská ze třetí třídy. Druhé místo vybojovala Aneta Maršálková a Beata Uhlářová, obě z druhé třídy, a na nejvyšší stupínek dosáhla Natálka Kurková ze třetí třídy. V kategorii nejstarších čtvrté a páté třídy jsme slyšeli 12 recitátorů. Na třetím místě se umístila Aneta Přibylová z páté třídy, o druhé místo se podělili dva chlapci ze čtvrté třídy – David Trojančík a Danek Gorčica. Zvítězila Eliška Gorčicová z páté třídy. Blahopřejeme.
číst více

Vystoupení v Seniorcentru

15. 2. 2019
Dnes 12.2. jsme byli s dětmi vystupovat pro babičky a dědečky v místním Seniorcentru. Ze všeho nejdřív musím pochválit všechny děti za krásné vystoupení a hlavně ukázkové chování. Při vstupu děti vzorně nahlas pozdravily a na konci při předávání odměn všechny děti hlasitě poděkovaly.