Základní školA Slavkov

Aktuality

Lyžařský kurz 8.A

20. 1. 2020
V minulém týdnu se žáci 8. A zúčastnili lyžařského kurzu na Malé Morávce. Ubytováni byli na chatě Sedmikráska, kde naše škola byla již čtvrtým rokem po sobě. Odtud žáci docházeli k dopolednímu a odpolednímu výcviku do lyžařského areálu na Kopřivné. Žáci byli rozděleni do dvou skupin na začátečníky a pokročilé pod vedením pana učitele Martina Řehulky a pana instruktora Radka Prejdy.
číst více

Okresní kolo dějepisné olympiády

17. 1. 2020
V okresním kole dějepisné olympiády nás reprezentoval Filip Kunc z 9. A třídy.
Filipovy znalosti historického období 1880 – 1920 byly zúročeny nádherným 4. místem.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
číst více

Tříkrálová sbírka

14. 1. 2020
V sobotu 11. ledna proběhla tradiční tříkrálová sbírka, jíž se letos zúčastnilo rekordních 51 koledníků a 13 vedoucích.
číst více

Školní ples 2020

2. 1. 2020
Vážení rodiče,
i v letošním školním roce bude Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Slavkov pořádat „Školní ples“, jehož výtěžek jde vždy plně na podporu aktivit dětí ve škole. Tentokrát se ples bude konat 18. 01. 2020 a pozvánky spolu se vstupenkami jste obdrželi prostřednictvím svých dětí před vánočními svátky. Rádi Vás na plese uvítáme.
číst více

Okrskové kolo v sálovém fotbale

16. 12. 2019
V pátek 13. 12. se chlapci 6. – 7. třídy zúčastnili okrskového kola v sálovém fotbale. Akce se uskutečnila v hale SFC Opava za účasti: ZŠ Slavkov, ZŠ Stěbořice, ZŠ Englišova, ZŠ Vrchní a ZŠ Budišov nad Budišovkou. Chlapcům se dařilo a skončili na krásném 2. místě.
číst více

Přírodovědná soutěž

Družstvo deváté třídy dosáhlo skvělého úspěchu, získali 1. místo! Také družstvo osmáků se mezi týmy z devátých tříd neztratilo a zisk 12. místa z 23 družstev je dobrým příslibem do dalšího ročníků této soutěže.
číst více

Hledáme nejlepšího Mladého chemika

12. 12. 2019
Dne 14. 11. 2019 proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2019/2020 pod záštitou SPŠCH Ostrava. Tohoto kola se zúčastnili všichni žáci devátých tříd. Tři nejlepší žáci postoupili do krajského kola v Ostravě.
číst více

Dětský čin roku

11. 12. 2019
I děti dokáží konat hrdinské skutky. Vítězové patnáctého ročníku projektu Dětský čin roku jsou toho nepochybným důkazem. Za skutky plné odvahy, soucitu a všímavosti vůči okolí byli 5.prosince oceněni při slavnostním vyhlášení, jež se každoročně koná na Staroměstské radnici v Praze za přítomnosti VIP patronů i významných hostů.
Letos přišlo pořadatelům přes 580 příběhů. Soutěžilo se v sedmi kategoriích – Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc na netu a Pomoc starším lidem. O vítězích rozhodly samy děti prostřednictvím internetového hlasování na stránkách www.detskycinroku.cz. Kromě sedmi soutěžních kategorií byly předány i tři speciální ceny Dětského činu roku. A jednu z nich získala i žačka naší školy. Blahopřejeme.