• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Aktuality

Dětský čin roku

11. 12. 2019
I děti dokáží konat hrdinské skutky. Vítězové patnáctého ročníku projektu Dětský čin roku jsou toho nepochybným důkazem. Za skutky plné odvahy, soucitu a všímavosti vůči okolí byli 5.prosince oceněni při slavnostním vyhlášení, jež se každoročně koná na Staroměstské radnici v Praze za přítomnosti VIP patronů i významných hostů.
Letos přišlo pořadatelům přes 580 příběhů. Soutěžilo se v sedmi kategoriích – Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc na netu a Pomoc starším lidem. O vítězích rozhodly samy děti prostřednictvím internetového hlasování na stránkách www.detskycinroku.cz. Kromě sedmi soutěžních kategorií byly předány i tři speciální ceny Dětského činu roku. A jednu z nich získala i žačka naší školy. Blahopřejeme.
číst více

Liga sportu základních škol

4. 12. 2019
Na základě výborných sportovních výsledků žáků naší školy jsme dostali pozvání na slavnostní vyhlášení výsledků Ligy sportu základních škol. Letos se vyhlášení konalo v pondělí 2. 12. v KD Na Rybníčku. Vždy se vyhlašuje 10 nejlepších škol z okresu Opava, zvlášť nižší a vyšší stupeň. Žáci nižšího stupně se umístili na krásném 7. místě ze 47 škol.
číst více

Pohár starosty obce Slavkov ve volejbale

2. 12. 2019
Letošní 28. ročník Poháru starosty obce Slavkov ve volejbale se konal v sobotu 9. listopadu. Oproti minulému roku se jej opět zúčastnilo 5 družstev – „Rybáři, Orli, Škola, Mládežnická a Sokoli“, kteří postavili zcela nové družstvo. Samotný turnaj byl plný zvratů a herních překvapení, výkony všech mužstev byly víceméně vyrovnané.
číst více

Olympiáda z dějepisu

2. 12. 2019
Tématem olympiády z dějepisu bylo „Dlouhé století se loučí 1880-1920“, a proto se jí zúčastnili jen vybraní žáci obou devátých tříd, kteří mají dané učivo již probrané. Na záludné otázky ohledně technických vymožeností dané doby, záminky první světové války, zahraničního odboje či doplnění známého Haškova románu o Švejkovi nejlépe odpovídal Filip Kunc, který se stal se ziskem 62 bodů (z 65 možných bodů) jasným favoritem školního kola dějepisné olympiády.
číst více

Olympiáda z českého jazyka

2. 12. 2019
Olympiády z českého jazyka se zúčastnilo 31 žáků osmých a devátých tříd. S počátečním testem z gramatiky si nejlépe poradili Filip Kunz (21 bodů z celkových 30 bodů) z 9.A a Adrien Tanekou z 8. A se stejným počtem bodů. V těsném závěsu za nimi se umístila Lenka Drastichová s 20 body.
číst více

Vyhlášení Ligy sportu 2019

2. 12. 2019
S koncem roku se již tradičně vyhlašovala Liga sportu za uplynulý rok. Letos se vyhlášení konalo v pondělí 2.12. v KD Na Rybníčku. Vždy se vyhlašuje 10 nejlepších škol z okresu Opava, zvlášť nižší a vyšší stupeň.
číst více

Advent na zemědělce

24. 11. 2019
Dovolujeme si vás pozvat na tradiční výstavu Advent na zemědělce, na které vystavuje naše družina své soutěžní práce. Budeme rádi za vaše hlasy. 
číst více

Šachový turnaj v Opavě

23. 11. 2019
Včera jelo 8 našich chlapců reprezentovat školu na šachový turnaj v Opavě. Letos se zúčastnilo 32 dětí, které byly rozděleny do tří kategorií. 
číst více

Miniházená

6. 11. 2019
V úterý 5.10.2019 jsme se s dětmi čtvrté a páté třídy zúčastnili prvního kola turnaje v miniházené. Kola budou celkem čtyři (dvě na podzim a dvě na jaro). Hra se hraje klasicky dle pravidel miniházené, akorát při gólu žáci hodí velkou pěnovou kostkou a získá tolik bodů, kolik je na kostce. Chtěli jsme docílit toho, aby si děti užili spíše hezké odpoledne, než aby záleženo na umístění. Celkem se do opavské ligy přihlásilo pět družstev. Slavkov, Šrámková, Otická, Mařádková a Vrchní.
číst více

KONEC LEVNÝCH UČITELŮ

5. 11. 2019
Vážení rodiče,
věříme, že jste si vědomi množství času a energie, kterou náš pedagogický sbor věnuje výchově a vzdělávání vašich dětí, často nad rámec našich povinností (proto jste si koneckonců naši školu vybrali, že?). Proto doufáme, že teď věnujete pár minut svého času přečtení a zamyšlení se nad následujícími řádky.
CO NÁS VEDE KE STÁVCE?
číst více
1 2 3