• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Aktuality

Soutěž Mladý zdravotník

19. 5. 2019
Tým žákyň nižšího st. „ZŠ Slavkov“ se umístil na 1. místě a děti postoupily do krajského kola. Soutěž proběhne dne 8. 6. 2019 v Opavě.
číst více

Úspěch žáků naší školy, o kterém bychom před rokem řekli, že je z říše snů.

6. 5. 2019
V úterý 30. 4. 2019 se žáci Vojtěch Šenk, Lukáš Čech, David Zahel a Tomáš Adámek z kroužku kybernetiky zúčastnili soutěže Students for Automotive (S4A), vyhlášené VŠB v Ostravě. Jednalo se o třetí ročník této soutěže určené pro studenty středních škol.
Vynaložil jsem velké úsilí e-maily a telefonáty a nakonec se mi podařilo přesvědčit organizátory o možné účasti našeho týmu alespoň na „ divokou kartu“. Už to byla výhra, protože jako jediná ZŠ jsme se mohli soutěže zúčastnit.
číst více

Opavský průmysl očima dětí

2. 5. 2019
Žáci naší školy se zapojili do fotografické soutěže pořádané SŠT Opava a SDST (Sdružení důlních a strojírenských technologií), zaměřené na menší a střední strojírenské firmy.
číst více

Biologická olympiáda

23. 4. 2019

Minulý týden v úterý bylo okresní kolo biologické olympiády kategorie C. Naši školu zastupoval Luděk Klein z 8.A. a svého úkolu se zhostil výborně. Písemný test z 80 stránek odborného textu napsal druhý nejlepší, poznávačku z rostlin a živočichů (kde se vybírá z cca 200 zástupců) absolvoval jako druhý nejlepší z 30 soutěžících. Takže nás nikoho nepřekvapí, že skončil na 2. místě a postupuje do krajského kola. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajském kole. 
číst více

Výtvarná soutěž ŠD

23. 4. 2019
Děti školní družiny se zapojily do výtvarné soutěže „Dopravní prostředky“. Soutěže se zúčastnilo celkem 18 školních družin se svými výtvarnými pracemi. V silné konkurenci výtvarníků se naše děti neztratily. V kategorii 3. – 4. tříd si čestné uznání odnáší Jirka Weiss a Štěpán Hajduk a v kategorii starších dětí získala ŠD Slavkov 2. místo s výtvorem „Limuzína“. Vernisáž a vyhlášení nejlepších prací se uskuteční ve čtvrtek 2. 5. 2019 v 16.00 hod. v Galerii Breda Weinstein v Opavě.
číst více

Biologická olympiáda

16. 4. 2019
Krásného výsledku dosáhli naši dva žáci 7. A třídy Adrien Tanekou a Dominik Borunský v okresním kole Biologické olympiády. Adrien skončil na 4. místě (nejlépe ze všech napsal test) a Dominik na 5. místě (test napsal jako čtvrtý nejlepší).
číst více

Zeměpisná olympiáda

16. 4. 2019
Zeměpisná olympiáda je jednou z nejoblíbenějších soutěží, do které se zapojují tisíce dětí. Tolik jich asi bylo i v celém Moravskoslezském kraji, do Ostravy se sjeli ti nejlepší z okresních kol, mezi nimi i náš Adrien Tanekou ze 7. A.
číst více

Matematická olympiáda

16. 4. 2019
Žáci šestých, sedmých a osmých tříd, kteří se úspěšně vypořádali se zadáním školního kola matematické olympiády, nás reprezentovali v okresním kole této náročné soutěže na ZŠ Otická. Své znalosti měli možnost porovnat se znalostmi nejlepších matematiků z jiných škol.
číst více

Pythagoriáda

15. 4. 2019
Úspěšní řešitelé školního kola Pythagoriády.
 
číst více

Opavský skřivánek 2019

14. 4. 2019

Dovolte mi vyslovit „mým“ zpěvačkám pochvalu za úžasný pěvecký výkon a vynikající umístění!!!
Jednalo se o zpěv slezských písní v doprovodu cimbálové muziky na postupové přehlídce finalistů Opavského Skřivánka.
 
číst více
1 2 3 4 5 6

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol