Základní školA Slavkov

Aktuality

Krajská soutěž Mladých zdravotníků

20. 6. 2019
V sobotu 8. června proběhlo krajské kolo soutěže mladých zdravotníků, tentokrát v Opavě. Tým žáků z nižšího stupně si musel poradit mimo obvazovou techniku a transport především s poskytováním první pomoci.
číst více

Atletický čtyřboj družin

18. 6. 2019
Dnes jsme se s vybranými dětmi školní družiny zúčastnili ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE 1. – 4. třídy, který se již tradičně konal na ZŠ Englišova. Zúčastnilo se 6 družin (Slavkov, Otice, Šrámkova, Englišova, ŠD T.G.M., Vrchní).
číst více

Miniházená - finále

29. 5. 2019
Včera 28.5.2019 jsme se zúčastnili posledního kola turnaje v miniházené na ZŠ Šrámková v Opavě. Tentokrát se turnaje účastnily celkem 3 družstva starších (4.+5.třída). Byla to škola Šrámková, Vrchní a my. Hráli jsme tedy dva zápasy 1x10 minut. Na konci jsme si ještě zahráli jeden zápas, kdy jsme různě rozdělili děti do družstev. Byli jsme překvapení, jak hra klapala a jak byli kluci sehraní, i když spolu netrénovali.

číst více

Soutěž Mladý zdravotník

19. 5. 2019
Tým žákyň nižšího st. „ZŠ Slavkov“ se umístil na 1. místě a děti postoupily do krajského kola. Soutěž proběhne dne 8. 6. 2019 v Opavě.
číst více

Úspěch žáků naší školy, o kterém bychom před rokem řekli, že je z říše snů.

6. 5. 2019
V úterý 30. 4. 2019 se žáci Vojtěch Šenk, Lukáš Čech, David Zahel a Tomáš Adámek z kroužku kybernetiky zúčastnili soutěže Students for Automotive (S4A), vyhlášené VŠB v Ostravě. Jednalo se o třetí ročník této soutěže určené pro studenty středních škol.
Vynaložil jsem velké úsilí e-maily a telefonáty a nakonec se mi podařilo přesvědčit organizátory o možné účasti našeho týmu alespoň na „ divokou kartu“. Už to byla výhra, protože jako jediná ZŠ jsme se mohli soutěže zúčastnit.
číst více

Opavský průmysl očima dětí

2. 5. 2019
Žáci naší školy se zapojili do fotografické soutěže pořádané SŠT Opava a SDST (Sdružení důlních a strojírenských technologií), zaměřené na menší a střední strojírenské firmy.
číst více

Biologická olympiáda

23. 4. 2019

Minulý týden v úterý bylo okresní kolo biologické olympiády kategorie C. Naši školu zastupoval Luděk Klein z 8.A. a svého úkolu se zhostil výborně. Písemný test z 80 stránek odborného textu napsal druhý nejlepší, poznávačku z rostlin a živočichů (kde se vybírá z cca 200 zástupců) absolvoval jako druhý nejlepší z 30 soutěžících. Takže nás nikoho nepřekvapí, že skončil na 2. místě a postupuje do krajského kola. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.
číst více

Výtvarná soutěž ŠD

23. 4. 2019
Děti školní družiny se zapojily do výtvarné soutěže „Dopravní prostředky“. Soutěže se zúčastnilo celkem 18 školních družin se svými výtvarnými pracemi. V silné konkurenci výtvarníků se naše děti neztratily. V kategorii 3. – 4. tříd si čestné uznání odnáší Jirka Weiss a Štěpán Hajduk a v kategorii starších dětí získala ŠD Slavkov 2. místo s výtvorem „Limuzína“. Vernisáž a vyhlášení nejlepších prací se uskuteční ve čtvrtek 2. 5. 2019 v 16.00 hod. v Galerii Breda Weinstein v Opavě.
číst více

16. 4. 2019
Krásného výsledku dosáhli naši dva žáci 7. A třídy Adrien Tanekou a Dominik Borunský v okresním kole Biologické olympiády. Adrien skončil na 4. místě (nejlépe ze všech napsal test) a Dominik na 5. místě (test napsal jako čtvrtý nejlepší).
číst více

Zeměpisná olympiáda

16. 4. 2019
Zeměpisná olympiáda je jednou z nejoblíbenějších soutěží, do které se zapojují tisíce dětí. Tolik jich asi bylo i v celém Moravskoslezském kraji, do Ostravy se sjeli ti nejlepší z okresních kol, mezi nimi i náš Adrien Tanekou ze 7. A.