• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Okresní závody ve sportovní gymnastice

Okresní závody ve sportovní gymnastice

 

Dne 2. a 3. března se uskutečnily okresní závody ve sportovní gymnastice na ZŠ Šrámkova. Soutěžilo se v trojboji, což je přeskok, hrazda a akrobatická sestava na koberci.

A jak jsme si vedli?

Družstvo mladších žákyň I. skončilo na krásném 4. místě z 8 družstev. Zasloužily se o to: Anička Ryplová, Beata Uhlářová, Eliška Mudrychová a Barča Mazurová.

Mladší žákyně II. Terezka Slavíková, Barča Lindovská, Kája Losertová a Šarlotka Lhotská skončily na 5. místě.

Největšího úspěchu v dívčí kategorii si odneslo družstvo ve složení Anička Gorčicová, Eliška Gorčicová, Katka Dušková a Klárka Ryžová. Podařilo se jim získat bronzové medaile, ze kterých měly obrovskou radost.

Velkou snahu a uznání si zaslouží také naše nejstarší dívky, které bohužel díky velkým bodovým ztrátám na hrazdě v silné konkurenci příliš neuspěly. I přesto jejich výkony byly úžasné. Velkou pochvalu si zaslouží Tereza Janků, Vendula Trojančíková, Monika Freyová a Karin Malchárková.

Ovšem doslova medailové žně jsme zažili hned následující den, kdy o své umístění bojovali chlapci. Družstvo mladších žáků I. dosáhlo na bronzové medaile. Složení družstva: Tadeáš Endrych, Dominik Humpolec a dokonce dva prvňáci Tomáš Kubala a Kevin Kubín.

Také družstvo starších žáků ve složení Adam Humpolec, Šimon Mazur, Šimon Bajgar a Viktor Šnajdr obsadilo krásné třetí místo. V této kategorii soutěžilo dokonce 7 družstev.

I když v kategorii mladších žáků II. (4 . – 5. třída) soutěžila jen tři družstva, nikdo z nás nečekal, že se nám podaří porazit tak silnou konkurenci jakou je ZŠ Vrchní a Englišova. A ono se podařilo. S velkým bodovým rozdílem jsme vyhráli zlaté medaile a opět se můžeme těšit na krajské kolo, které se koná ve Frýdku –Místku. Naši zlatí hoši jsou: Jakub Zahel, David Trojančík, Dominik Král a Daniel Plachký.

Děkujeme všem dětem za velké úsilí a snahu, kterou věnovali přípravě na tuto soutěž.

Pavla Urbanská, Martin Řehulka, Martina Trojančíková, Helena Malčeková