• Základní školA Slavkov

    CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA

Exkurze do firmy Model Obaly a.s.

        Naše škola pokračuje ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti (MSPAKT), který napomáhá školám v kariérovém poradenství a rozhodování žáků v jejich dalším směřování na střední školy. Tentokrát jsme dostali možnost navštívit společnost Model Obaly a.s., která se zabývá výrobou a potiskem papírových obalů všeho druhu.

          Exkurze proběhla v úterý 21. února 2023 a zúčastnilo se jí celkem 18 žáků z 8.A i z 8.B třídy. Žáci byli nejprve seznámeni s historií firmy a jejich jednotlivými výrobky z vlnité lepenky, hladké lepenky a kašírované lepenky. Poté se oblékli do jednorázových plášťů, dostali sluchátka pro výklad a vyrazili se podívat přímo do výroby. Žáci si prošli jednotlivá pracoviště a viděli samotný výrobní proces od prostého kusu kartonu až po výsledný výrobek a jeho nachystání k expedici. Na závěr mohli pokládat otázky na témata, která je ohledně výroby zajímala.

      Exkurze byla velmi zajímavá a žáci měli možnost se podívat na místa, kde se jen tak nedostanou. Také dostali i malý papírový dárek v podobě propisky a krabičky, kterou si sami poskládali.

 

Mgr. Tomáš Ryba

výchovný poradce

Individualizace výuky a rozvoj digitální gramotnosti s využitím mobilních zařízení

Infrastruktura pro inovativní vzdělávání ZŠ Slavkov