• Základní školA Slavkov

     

    CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA

Výročí vzniku samostatného Československa

    V úterý 26. října jsme si připomněli výročí vzniku samostatného Československa. Na naší škole je datum 28. říjen 1918 spojen s několika fakty – historické připomenutí této významné události ve školním rozhlase, řešením testu a štafetovým během tříd. Řešením otázek testu se děti přesvědčí, jak svou vlast znají – její dějiny, současnost, geografii i nejbližší region, prověří si také znalost svého mateřského jazyka. Určitě si zaslouží ocenění ti, kteří dosáhli v testu maximálního počtu 32 bodů. Letos to byla Kristýna Košárková z 9.B. Další krásné výsledky jsme zaznamenali u Petry Hlávkové, Terezy Hozové, Magdalény Frýbové, Adama Klepáče, Doroty Košárkové, Viktorie Mičkové, Anety Přibylové, Šimona Štantejského, Aničky Stojakovic´, Radky Steinerové, Elišky Mičkové a Jany Pavelkové. Na nižším stupni se na stupínky vítězů postavili Jan Derich, David Resl, Nicoll Kapitánová, Vojtěch Juchelka, Jakub Stiborský, Eliška Zahlová a Šimon Čech.

 

  Určitým vyvrcholením oslav jsou závody štafet, které staví jednotlivé třídy. Závodí se mezi sousedními ročníky s časovými hendikepy. Atmosféra byla vskutku úžasná, povzbuzování a radost z případného vítězství bylo slyšet určitě až na dolním konci obce. Z velkého koláče, díla našich kuchařek, se letos radovali prvňáci, páťáci, 6. A, 6. B a 8. A třída.