• Základní školA Slavkov

     

    CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA

SNĚHULÁCI PRO AFRIKU

SNĚHULÁCI PRO AFRIKU

       Letos poprvé se naše škola, respektive školní družina zúčastnila projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje nezisková organizace Kola pro Afriku ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava – Hrabůvka. V letošním roce probíhal již 9. ročník této akce, zúčastnilo se jí 1384 dětí, které společně zaplavily Českou republiku 2048 sněhuláky z různých materiálů a celkově se vybrala částka 73 413 Kč.

       Během dubna doplul do Gambie kontejner s koly a cyklo materiálem z ČR. Tato kola budou postupně rozdělena do 5-7 partnerských škol, ve vnitrozemí v okolí krajského města Janjangbureh. Zde Kola pro Afriku mají nejvíce aktivit. Tato doručená kola bude potřeba seskládat. Za vybrané finanční dary bylo nakoupeno nářadí na seskládání kol (toto nářadí následně zůstane ve školách), které postupně v květnu a červnu budou školáci využívat spolu s mechaniky. Ti je naučí si kolo poskládat a rozumět mu natolik, aby předcházeli větším opravám na kole a některé dokázali opravit sami. Věříme ve vztah, který si žák při skládání svého kola vytvoří. Díky novým součástkám, které prodlužují životnost kola, také přistupujeme nově k následnému vlastnictví kola. Podmínkou je dokončená školní docházka.

Takto probíhá samotný projekt, kterého jsme se s naší družinou zúčastnili. Jsme hrdí na to, že i my jsme mohli pomoci dětem, které nemají tak jednoduchý přístup ke vzdělání jako mají naše děti. V naší družině jsme postavili a vyrobili celkem 16 sněhuláků a celkem se z naší družiny zapojilo 32 dětí. Všem dětem děkujeme za krásné sněhuláky a věřím, že se společně do tohoto projektu zapojíme i v příštím roce.

Za ŠD Bc. Kateřina Plachká