• Základní školA Slavkov

     

    CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA

Házej jako Bára

Soutěž v hodu do dálky základních škol okresu Opava 2021 - Házej jako Bára

 

   Baseballový a softbalový oddíl SK HIT Opava uspořádal za podpory města Opavy, České baseballové asociace a České unie sportu v září soutěž v hodu do dálky pro žáky základních škol okresu Opava. Jednalo se již o pátý ročník. Zapojilo se do něj rekordních 762 dětí z  9 škol. Každá škola si v rámci školní družiny uspořádala hod do dálky, nejlepší pokusy byly zapsány do připravených formulářů a zaslány panu Mateřankovi do baseballového oddílu v Opavě. Z naší školy se zúčastnilo 65 dětí z různých ročníků.

   Soutěž byla vyhodnocována na úrovni jednotlivců i škol. Oceněny byly nejlepší trojice chlapců a dívek z jednotlivých ročníků 2006-2015 v rámci okresu Opava. Rovněž se hledala nejdéle házející škola okresu, kde se započítávalo deset nejlepších hodů dětí z každého ročníku. Pro všechny děti byla připravena drobná cena a sladkost. Vítězové ročníku navíc dostali medaili a osobní diplom.

   Z naší školy byly oceněny tyto děti: ročník 2007 – 1. místo Štěpán Žilka z 8. A

                                                                                    2. místo Jindřich Klein z 8. B

                                                             ročník 2010 – 1. místo Šimon Čech z 5. třídy

                                                             ročník 2015 – 2. místo Mikuláš Špilháček z 1. třídy

                                                                                     3. místo Štěpán Vlček z 1. třídy

 

Celkově se naše škola umístila na nádherném 3. místě z 9 zúčastněných škol.

Všem dětem, které se do soutěže zapojily, moc děkuji a věřím, že v příštím roce se opět do soutěže „Házej jako Bára“ zapojíme.

 

Za ŠD Kateřina Plachká