• školní družina a klub

Vzpomínky na prázdniny

     Minulý týden jsme si s dětmi ve školní družině zpříjemnili a společně jsme zavzpomínali na prázdniny. Pondělí jsme nazvaly ,,Chobotničky“ a začaly jsme ho hrou zvanou ,,Chobotnice“. Děti si také vyrobily obrázek z kamínků, sbíraly body hodem na chobotnici, kde některé děti trhaly až nečekané rekordy. Dále děti mohly využít cvičení, kde spojovaly čísla a když vše správně spojily, vyšla jim krásná chobotnice. Za všechny úkoly, které děti plnily, dostávaly na kartičky body ve formě barevných nálepek.

     V úterý jsme se věnovali především tématu ,,Rybičky“. Děti si vyrobily rybičky z CD, které se jim opravdu povedly. Dalším úkolem bylo lovení rybek na magnet za pomocí vytvořeného prutu. Nejvíce dala zabrat hádanka, kde děti měly poznávat ryby podle obrázků. Všechny úkoly se jim dařily a na jejich kartičkách si přidaly další nálepky.

     Poslední den jsme se stali námořníky a piráty. Děti tvořily lodičky z papírů, společně jsme hráli hru na námořníky a žraloky a plnili další zajímavé úkoly. Na konci družiny jsme společně vyhodnotili děti, které měly splněné všechny úkoly, ale ani děti, které plnily jen některý den, neodešly bez odměny.

     Děti všechny úkoly bavily a užívaly si to. Zaslouží si velkou pochvalu a my se budeme těšit, až budeme mít zase další tematicky laděný týden.

 

 

Ovoce a zelenina do škol