• školní družina a klub

Týden plný barev

Období her, soutěží, sportovních, výtvarných i pěveckých aktivit připravily paní vychovatelky školní družiny pro děti k jejich svátku - Dnu dětí. Tématem bylTÝDEN PLNÝ BAREV. Paní učitelky měly velice těžký úkol, vybrat ty nejlepší. Pondělí bylo dnem modré barvy a děti nejen lovily rybičky na čas, ale také vyráběly obrázky na téma voda, vzduch, nebe, soutěžily v biatlonu- střelbě na pingpongové míčky pomocí stříkačky s vodou. Úterý se zelenalo a v tomto dni si děti vyrobily  obrázek z trávy a květin, které rostou u hřiště, vyzkoušely si techniku frotáže. Soutěžily v závodech na koloběžkách. Zábavnou a vtipnou formou plnily test ve znalostech stromů a listů. Ve středu se vše odráželo v paprscích slunce, protože jsme přišli ve žluté barvě. Tato barva předznamenala tvorbu sluníček a pampelišek. Soutěžilo se v závodivé hře Hořící míč. Čtvrtek byl v barvách lásky a ohně, tedy červené. Děti získávaly body za obrázky malované na chodníku křídami, za vyrobení slunéčka sedmitečného. Hlavním bodem programu v tomto dni bylo opékání špekáčků. Poděkování patří panu Matalovi, tatínkovi Kamilky z 2. třídy, který nám rozdělal oheň. Děkujeme také všem rodičům, kteří přispěli dřevem na oheň. Duhový pátek zakončil tento barevný týden a i po tomto dni si děti odnášely domů svůj, vlastnoručně vyrobený výtvor. Tentokrát to bylo ručně malované tričko i mramorované srdíčko.

Myslíme si, že se nám tento týden velice podařil, dětem se vše líbilo a byly velmi spokojené.

 

 

Ovoce a zelenina do škol