• školní družina a klub

Šachový kroužek na ZŠ Slavkov

Šachový kroužek na ZŠ Slavkov

 

Šachový kroužek na ZŠ Slavkov V rámci projektu OKAP, který vyhlásil Moravskoslezský kraj a za přispění fondů EU, a ve spolupráci s Moravskoslezským šachovým svazem zahájil svoji činnost šachový kroužek na ZŠ ve Slavkově. Pod dohledem zkušeného hráče a trenéra Ing. Antonína Viláška se zde učí děti taje této královské hry. Kroužek navštěvují jak začátečníci, kteří předtím ještě neměli o této hře žádnou informaci, tak už i děti, které se naučili první tahy ve své rodině či od svých kamarádů. V jednotlivých hodinách se učí nejen pravidla, strategii a taktiku této hry, ale i mezi sebou soupeří v rámci šachového turnaje. Projekt bude na této škole realizován po dobu tří let a doufejme, že některé děti najdou nejen v této hře zalíbení, pomůže jim rozvíjet jejich logické myšlení, ale v budoucnu posílí některý ze šachových klubů na Opavsku.

Antonín Vilášek,

trenér

 

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol