• školní družina a klub

Advent na "zemědělce"

Advent na "zemědělce"

 

V pátek 30. 11. jsme se s 35 dětmi, které pravidelně v pátek navštěvují ŠD, vydali do Opavy na Advent na zemědělce. Jako každý rok bylo opravdu na co koukat a nejen to, děti si vyrobily přáníčka, stromečky, mohly si vybarvit omalovánky a získat tak nějakou dobrotu. Některé děti si vyrobily krásné a originální baňky. Nejvíce byly děti nadšené z živých pejsků a koťátek, také kuřátek a králíčků, které si mohly i pohladit. Samozřejmě jsme s dětmi navštívili i místní peklo, kde teda strašili opravdu hrůzostrašní čerti, ale naše statečné děti splnily úkoly a ještě dostaly sladkou odměnu. Vyfotili jsme se s živým betlémem a samozřejmě jsme všichni hlasovali pro naše dva zvonečky, které jsme společně s dětmi do soutěže vyráběli. Kdo měl nějaký drobný penízek na útratu, koupil alespoň nějaký malinký dáreček domů rodičům, sourozencům, či prarodičům. Načerpali jsme spoustu nových inspirací k tvoření a myslím si, že jsme strávili celkově krásné odpoledne, které nás krásně navnadilo na nastávající adventní období. Tímto bych chtěla pochválit všechny děti za vzorné chování po celou dobu našeho výletu. Věřím, že i příští rok opět navštívíme tak krásnou výstavu, jakou Advent na zemědělce opravdu je.

 

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol