Dračí lodě - 9. ročník

Dračí lodě - 9. ročník

 

Pan ředitel se rozhodl, že letos pustí obě devítky na soutěž zvanou Dračí lodě. Posádka mělo tvořit 21 žáků (s minimem 6 holek), z čehož jeden byl bubeník určující rytmus.

Jak to u nás v 9.A bývá na poslední chvíli jsme vybrali členy a zkouška proběhla den před závodem v tělocvičně, kde jsme mávali florbalovými pálkami v představě, že se jedná o vesla.

15.9 se naše třída dostavila na místo konání, tedy Stříbrné jezero. Seznámili jsme se s pravidly a soupeři (Slezský gympl, Otická…). Nalodili jsme se a ……start. Všichni jsme zabrali v tempu bubnu a začali na sebe cákat vodu. Než jsme se nadáli, první jízda byla za námi a kromě vzpomínky nám zůstalo ještě mokré oblečení. Pak proběhla stejně 2., 3. 4. jízda, měnila se jen vlhkost našich triček a bolest ramenou. Myslím, že jsme si to nesmírně užili a 2. místo v celkovém pořadí společně s 1. místem mezi základními školami, byla jen třešnička na dortu.

Úplně na závěr bych ještě chtěla zmínit Naty, jenž dávala rytmus a Adama, který se zúčastnil, přestože měl kotník v sádře.

 

Drahomíra Světlíková, žákyně 9.A

 

 

Ovoce a zelenina do škol