Zpíváme v družině

ZPÍVÁME V DRUŽINĚ. Letošní téma - slezské lidové písně. Děti se zadaného úkolu ujaly velmi zodpovědně a také to bylo na soutěži znát! Prožili jsme velmi pěkné, příjemné odpoledne, sálem zněly slezské písničky zpívané, zatančené i předvedené s velkou chutí a radostí. Maminky sháněly a šily kroje, čehož si velmi vážíme. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, přičemž absolutním vítězem s počtem 94 hlasů se stalo pásmo písní Šije, šije švec, Leva nožka, Pod těšinskym mostkem, které zatančily děti 1. a 2. třídy. Líbili se ale úplně všichni, hlasování pomocí korálků vkládaných do jednotlivých pohárů všemi diváky dětmi i dospělými byly velmi vyrovnané. Vystoupili: 1.třída: Petra Hlávková, Natálie Kurková, Klára Zahlová, Karolína Lozertová , Leontýna Malchárková, Šarlota Lhotská.2.třída: Daniel Gorčica, David Trojančík, Magdaléna Maiwaldová. 4.třída: Tereza Mikolajková, Denisa Hrudíková, Adéla Gebauerová, Jiří Duroň, Michaela Krivošičová, Alžběta Kadaňková, Barbora Slavíková, Barbora Pavelková. 5.třída: Monika Freyová, Tereza Tomášková, Veronika Janíková, Tereza Zahlová, Dominik Borunský, Elen Bořecká, Izabela Hoppová. Na housle doprovázely Eliška Kirschnerová a Adéla Gebauerová.

 

 

Ovoce a zelenina do škol