• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Závody ve sportovní gymnastice

Závody ve sportovní gymnastice 7. a 8. 3. 2019 – chlapci a dívky

 

Ve čtvrtek 7.3 jsme vyrazili se čtyřmi čtyřčlennými družstvy dívek z nižšího i vyššího stupně na trojboj sportovní gymnastiky. Závodilo se tedy celkem ve třech disciplínách – přeskok, prostná, hrazda.

 

Mladší žákyně I: Družstvo 2.- 3.třídy se umístilo na 4. místě.

Mladší žákyně II: Družstvo 4 .- 5. třídy se umístilo na 7. místě. 

Starší žákyně III: Družstvo 6. - 7. třídy se umístilo na 7. místě.

Starší žákyně IV: Družstvo 8. - 9. třídy se v obrovské konkurenci umístilo na nádherném 3. místě.

 

V pátek 8.3.  jsme pak hned ráno vyrazili s dvěma družstvy chlapců z nižšího stupně opět na trojboj sportovní gymnastiky. Starší žáky jsme nechali ve škole, protože podmínky pro účast byly hodně náročné. Rozhodčí vyžadovali velmi náročné prvky, např. toče na hrazdě, přemety na gymnastickém koberci, které jsme s chlapci necvičili. Závodilo se opět ve třech disciplínách – přeskok, prostná, hrazda.

 

Žáci I: Družstvo 2. - 3. třídy se umístilo na 2. místě.

Žáci II: Družstvo 4. - 5. třídy ve složení vyhrálo 1. místo a postup do krajského kola!  V úterý 19.3. se vítězné družstvo ml.žáků II zúčastní krajských závodů ve FM.

 

Byli jsme ze všech družstev hodnoceni nejvýše! Fundovaní rozhodčí nám přišli osobně několikrát vyjádřit uznání, čehož si velmi vážíme! Můžeme se pochlubit! Všichni chlapci získali všechny body přes 9.0! – což je úžasné!

Nejvíce bodů získal ze všech chlapců David Trojančík.

PŘI TRÉNINKU BYLO HODNĚ SNAHY, PÍLE, ALE TAKÉ MODŘIN, PŘI ZÁVODECH PAK I ZBYTEČNÉ SLZIČKY DĚVČAT.

O přípravu gymnastů se zasloužili tito „trenéři“: Helena Malčeková, Pavla Urbanská, Martin Řehulka, Martina Trojančíková, Ladislav Hrazdil.

 

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol