Z rodu okřídleného hada

Po spaní ve škole se čtvrťáci vydali do Domu umění v Opavě na program MAGIČTÍ LUCEMBURKOVÉ. Děti hned ve vchodu dostaly pracovní list, tužku a polštář. Usedly do kruhu kolem ručně kresleného rodokmenu Lucemburků, ve kterém chyběly některé z postav. Paní průvodkyně, skvělá vypravěčka, je uvedla do tématu a společně s příběhem ke každé z postav rodokmen doplnili. Čtvrťáci prokázali své znalosti z projektu Vánoční Praha i z prezentací krajů ČR z vlastivědy, zapojili se velmi aktivně. Pak měli za úkol najít stavby podle výseku fotografie. Prohlédli si repliku svatováclavské i říšské koruny, zasoutěžili si v sázení diamantů do korun z papíru. Nakonec se vydali k rukopisům z proslulé knihovny Václava IV. a k sochám českých králů Igora Kitzbergra. Poutavé vyprávění paní průvodkyně se dětem vrylo do paměti a hodnotili je za velmi poučné a zajímavé. Odměnou jim byla papírová koruna, kterou si sami ozdobili diamanty a pyšně si ji nasadili, když pak šli ve škole na oběd.

 

 

Ovoce a zelenina do škol