VYSTOUPENÍ SPORTOVNÍHO KROUŽKU BASKETBALU

Muži A týmu Opavy se utkali s týmem z Pardubic, nám patřila přestávka. Děti na velké ploše haly ukázaly, jak umí pracovat s míčem, švihadlem, běhat, skákat a další dovednosti. Z úst moderátora se dostalo naší exhibici vysokého ocenění, slavkovští hoši svými dovednostmi zaujali naplněnou halu. Nebyly to ale jen sportovní výkony našich kluků, ale i jeden velmi pěkný a dojemný zážitek, který zvlášť potěšil pomocnou trenérku p. uč. Malčekovou:

„Jeden chlapec z 1. třídy trpí závratí a strachem z výšek, takže, když jsme vyšlapali schody na horní  tribuny, začalo mu být špatně. Všimla jsem si toho, ale seděl dál ode mne a nebyl schopen za mnou přijít. V tom se ale rychle zvedl – sám od sebe – žák 1. třídy, přelezl přes sedadla k němu a začal ho uklidňovat. Pak ho pomalu přivedl ke mně a za chvíli bylo po strachu a nevolnosti.

Někdo by řekl – taková maličkost – ale já jsem viděla, že některé děti ještě mají dobré srdíčko, nehledí jen na sebe – ale jsou ochotni pomoci kamarádovi. Za to mu patří obrovská pochvala a doufám, že ví, že si tohoto činu vážíme více, než třeba vítězství nad silným soupeřem“. Jeho jméno je Viktor Hrudík.

 

 

Ovoce a zelenina do škol