• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

VOLBY DO ŽP

VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU považujeme na naší škole právem za svátek demokracie. Třída navrhuje několik vhodných kandidátů, o jejich dalším osudu však rozhodují všichni žáci třetí až deváté třídy v sále Kulturního domu. Představení a projev ke spolužákům je pro adepty prvním prubířským kamenem schopnosti zapůsobit na plénum jako osobnost, ve kterou mohou mít důvěru. A právě osobní projev se i letos stal tím hlavním, co rozhodlo. Čím neobvyklejší byl kromě představení, a mnohdy trochu jednotvárného výčtu plánů, tím více hlasů zaznamenal. Příkladem mohl být teprve šesťák, jenž vlastními slovy předestřel svůj plán posílit kulturní oblast práce parlamentu, který dosud jednoznačně preferuje sport. Kteří žáci přesvědčili své volitele letos? Alžběta Kadaňková, Adrien Tanekou, Luděk Klein, Filip Kunz, Natálka Gurecká, Elen Malchárková, Dominik Vícha, Vojtěch Rádek, Adéla Schmidová, Nikola Kosterová, Pavla Hrazdilová, Jakub Quis, Ondra Chodura, Monika Lischková, Rostislav Píza, Marie Kořínková, Michal Kostera, Karolina Potepová.

 

 

Ovoce a zelenina do škol