Vánoční vstupy do škol

Dlouholetou předvánoční tradicí na naší škole jsou tzv. vánoční vstupy do škol, v nichž děti slyší souvislosti slavení vánočních svátků s jejich původním křesťanským smyslem. Pořádáme je ve spolupráci s Opavsko – Ostravskou diecézí. Letos se žáci prvních až třetích tříd spolu s paní učitelkou Zahlovou vydali na "Putování za hvězdou", v němž se v příjemně hravé atmosféře seznámili s příběhem cesty králů do Betléma, přemýšleli o touhách lidí vydat se za něčím, co neznají a chtějí poznat. Ve čtvrté až šestých třídách se tentokrát děti vypravily do světa hudby - přiřazovaly písňové texty ke konkrétním biblickým událostem, rozpoznávaly ukázky vánočních písní podle země původu i podle stáří. Závěrem se poté i ony samy staly hudebníky. Velké ocenění si zaslouží vlastní kreativita žáků, jejich pozitivní naladění a kladný postoj k uměleckým dílům.

 

 

Ovoce a zelenina do škol