Vánoční besídka

Jeden z těch podvečerů, které se vryjí nejen do paměti, ale zejména do srdcí, si užili všichni – účinkující i diváci tradiční VÁNOČNÍ BESÍDKY. Program začali „velcí“ hudebníci písněmi Haleluja, Zafúkané a Noc nečeká. Vystřídal je veselý rej nejmenších dětí z mateřské školy nazvaný Show skřítků a první část zakončila opět hudební produkce, tentokrát se předvedli Středňáci v písních Prosinec, Vánoce a Unpoquito cantas. Po přestávce pak už nejmenší, usazeni pod pódiem, mohli sledovat pohádku O pyšném banánu. Následovaly děti z kroužku Zumba. Tanečníci z Monteráčku obyčejně nabudí dynamickými skladbami – tentokrát to bylo zcela jiné vystoupení. Kdo byl pozorný při úvodním slovu, mohl zachytit vážné poselství o hrozících i reálném válečném běsnění a především vzkaz „třeba se svět změní aspoň na jednu noc, dnes se sny plní". Zakončili jsme jak jinak, než koledami, těmi nejznámějšími, které zpívaly nejen děti, ale všichni, kdo si nenechali ujít tento tradiční předvánoční zážitek.

 

 

Ovoce a zelenina do škol