Spaní ve škole 4. třída

Spaní čtvrťáků ve škole bylo tentokrát spojeno s pokusy a objevy. V přírodovědě se čtvrťáci zabývají neživou přírodou a zkoumali tedy hlavně vlastnosti vody, vzduchu a magnetickou sílu. Rozdělili se do trojic a každá trojice připravovala jiný pokus, který potom předvedla ostatním dětem. Překvapivě se podařilo úspěšně předvést všechny, i ty nejobtížnější, pokusy. Například že kovová kancelářská sponka plave na vodní hladině, pětikoruna sama poskakuje na skleněné lahvi a drátek položený na led se po chvíli objeví uprostřed ledu. Děti zvládly své objevy ostatním popsat a odůvodnit.  Odměnili se večeří, pizzou z místní restaurace Napoleon. Pak už relaxovali při hrách, čtení ve spacáku a krásné pohádce Paddington. Děkujeme všem rodičům, kteří přispěli domácími buchtami a zdravým občerstvením na snídani a páteční dopoledne.

 

 

Ovoce a zelenina do škol