• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Slezské dny 2016 v Dolní Lomné u Jablunkova

Slezské dny 2016 v Dolní Lomné u Jablunkova

Hned první zářijovou neděli dali naši žáci řádně vědět o naší obci. V Lomné u Jablunkova se pořádaly tradiční SLEZSKÉ DNY s bohatým programem, ve kterém náš okres reprezentovali Jiří Duroň a Terezka Anna Králová. V překrásném prostředí beskydských kopců, v útulném dřevěném areálu s dvěma amfiteátry se již při příjezdu ozýval ze všech koutů zvuk houslí, cimbálu, zpěvu, na pódiích se točili v kole tanečníci/ většinou mladí muži a dívky/. Kolem chodily babičky v krojích jako v pohádce. Zahájilo se Slezskou hymnou, předváděly se soubory naše i cizí, některá vystoupení skutečně brala dech. Nás však nejvíce potěšilo, že Jiří získal ocenění nejen jako nejmladší účastník ale i za pěkný pěvecký výkon, a Tereza se umístila mezi TOP DESÍTKOU nejlepších zpěváčků ve Slezsku!!!. Pořadatelé měli výborný nápad, po soutěži byli soutěžící přítomní natáčení nového českého filmu Muzikanti s Martinem Dejdarem, Marošem Kramárom, Petrem Šiškou a dalšími zpěváky či herci. Není divu, že celý amfiteátr byl při natáčení zaplněný do posledního místečka.

video zde

https://youtu.be/_6-4RI_7xFg

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol