Setkání obcí Mikroregionu Hvozdnice

Setkání obcí Mikroregionu Hvozdnice

 

Poslední májový víkend proběhlo za nádherného, slunečného počasí setkání obcí Mikroregionu Hvozdnice a 125. výročí vzniku železniční tratě Opava – Horní Benešov. Naše děti, které navštěvují hudební kroužky, měly na starost uvítání přicházejících a přijíždějících hostů písněmi. K početnému průvodu hudebníků a zpívajících dětí v country oblečení s kytarami, flétnami a houslemi se hlasitým zpěvem přidávali i příchozí. Veselé melodie a bujaré uvítací pokřiky se rozléhaly lesem. Tanečky, mávání ponpony a transparenty obohatily příchod ke vkusně upravenému prostranství, kde se slavnost konala. Za zvláštní zmínku stojí to, že se čtvrťáci spontánně připojili k nacvičovaní a byli vítanou a důležitou posilou. V průběhu odpoledne potěšili přítomné diváky a vzácné hosty pohybovými skladbičkami Šmoulové a Pacienti a sestřičky. Všech 56 našich účinkujících bylo odměněno poukazem na občerstvení. Občané okolních vesnic nešetřili pochvalami. Určitě se nám podařilo posílit pocit sounáležitosti k našemu kraji, jehož osu tvoří říčka, s vodou, o jejíž čistotu společně usilujeme. Akci natáčela i televize.

 

 

Ovoce a zelenina do škol