• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Se SRPŠ na kole 2017

SE SRPŠ NA KOLE je akce našeho rodičovského sdružení, která má dlouholetou tradici. Družstva tvořená rodinami nebo jen skupinkami žáků tentokrát vyrazila z Areálu chovatelů směrem na Zlatníky, Stěbořice a k bunkru u Milostovic. Po cestě dlouhé asi 15 km plnily hlídky úkoly topografické, vědomostní, musely objet Tajuplný ostrov na kánoích, v pevnosti předvést svou mušku. Do průkazů postupně přibývaly záznamy rozhodčích o jednotlivých stanovištích, které všechny děti i dospělí absolvovali s velkým zaujetím a snahou uspět. Zkrácenou trasu bylo možné obejít i pěšky, popř. upravit délku podle zdatnosti cyklistů. V cíli- Areálu – si pak všichni mohli vyzvednout bohaté odměny, jež pro ně zakoupili rodiče se štědrým příspěvkem obce Slavkov. Nechybělo opékání, občerstvení v pohostinném areálu si všichni účastníci vychutnali, a nějak se tentokrát nedokázali rozejít… Celý výbor i další pořadatele oceňujeme za organizačně perfektně zajištěnou akci. Jen jako jiné roky se vkrádá otázka, jak prožili sobotní odpoledne ty rodiny, popř. starší žáci, jež se této sluncem a dobrou náladou obdařené akce nezúčastnili.

 

 

Ovoce a zelenina do škol