SE SRPŠ NA KOLE

Obnovená tradice SE SRPŠ NA KOLE i na podruhé vyšla. Také letos jsme vyjížděli ze sokolského hřiště, trasa však byla o poznání kratší – rybníky – Štáblovický mlýnek – Uhlířov – Otická sopka – hřiště, tedy kolem 12 km. Pro menší pak asi čtyřkilometrový pěší okruh. I tentokrát probíhaly soutěže a kvízy, náročnější však bylo proplout pevnou kánoí slalomem, překonat na laně Hvozdnici, zasáhnout cíl při střelbě vzduchovkou a další. Ty, jež se s úkoly vypořádávali až do podvečera, hnala do cíle těžká mračna, nakonec si však zasloužený špekáček opekli všichni. A hlavně došlo také na bohaté ceny sponzorované sdružením i obecním úřadem. Předtím se ovšem musela družstva vyrovnat se složením tajenky z indicií obdržených na každém z osmi stanovišť. Přes sto třicet účastníků si organizaci i průběh pochvalovalo, rodiče z výboru pod vedením předsedy se na jednotlivé posty pečlivě připravili včetně mnohdy děsivých převtělení /vodník/. Jen starších dětí bylo pomálu. Řada z nich sice reprezentovala na Medvědí stezce, u těch ostatních bychom ovšem docela rádi znali jejich aktivity to vydařené sobotní odpoledne.

 

 

Ovoce a zelenina do škol