ŠD na výstavě k adventu

Děti školní družiny si v pátek vyjely na výlet na výstavu k adventu. Celá zemědělka byla krásně vánočně vyzdobena a děti nevěděly, kam se dříve podívat. Navštívili jsme třídy, které byly vyzdobeny v retro stylu, třídu pekelnou i s Luciferem, anebo třídu s živými zvířátky. V jiných třídách si děti mohly vyrobit přáníčko, zasoutěžit, vyzkoušet si nějakou vánoční zvyklost. Všude dostávaly dobrůtky. Na chodbách jsme se několikrát potkali s panem Mikulášem v doprovodu andělů i čertů, který pochválil naše děti za pěknou písničku. Byl tam pan Santa Klaus i se sobíky. Děti psaly dopisy s přáním pod stromeček, skládaly obrázky. Od Santy pak získaly razítko. 

     Ale co nás nejvíce zajímalo, bylo, jak si vedou v soutěži naše dvě vánoční svíčky. Viděli jsme přes 150 výrobků ze škol i dalších zařízení a všechny byly zajímavě nazdobeny. My jsme daly hlasy pochopitelně těm našim a stejně tak je musely ocenit i stovky dalších návštěvníků, neboť - světe div se - po týdnu přišly výsledky s báječným třetím místem!

 

 

Ovoce a zelenina do škol