Sběr papíru

Počasí v dubnu nás zaskočilo několika decimetry sněhu, jarní SBĚR PAPÍRU tak byl přeložen na začátek května a po kladných zkušenostech z podzimu rozložen do dvou odpolední. Fronty se tentokrát netvořily, citelná zima nezabránila historicky nejvyššímu přísunu suroviny. Vše pod vedením Žákovského parlamentu a pana školníka fungovalo plynule, téměř dvacet tun starého papíru bylo vyloženo, zvážena a naloženo do čtyř kontejnerů, z toho téměř tunu a půl dodala mateřská škola.  Někteří odmítli přijmout odměnu korunu za kg papíru, zvýšili tak fond na odměnu.  Zvítězili čtvrťáci s téměř 125 kg na žáka, 116 kg přinesl „průměrný žák“ druhé třídy, následovala pátá první a druhá třída. Na vyšším stupni byla nejlepší 8. B s necelými 60 kg, poměrně těsně následována 7. A. K nejlepším sběračům se zařadili: Šimon Bajgar, Petra Hlávková, Žaneta Berková, Šimon Mazur, Adam Schreier, Eliška a Anna Gorčicová, Barbara Slavíková, Eliška Musilová, Tereza Říčná, Víťa Zemek, Tereza Mikolajková, Adam Bajgar, Veronika Janíková/536 kg/, David Borunský, Adam Haas, Martin Schnirch, Nikola Hajduková, Martin Špilháček, Filip Šenk, Jiří Rypl, Vojta Rádek, Pavla Štěchová, Jana Kramolišová, Jakub Quis, Vojta Winkler, David Klapetek.

O hladký průběh úspěšné akce se nejvíce zasloužili: vedoucí akce a předseda ŽP Ondra Chodura, Monika Lischková, Adéla Schmidová, Luděk Klein, Adrien Tanekou, David Cábel, David Borč, Jakub Quis, Vojta Rádek Pavla Hrazdilová a pochopitelně pan školník.

 

 

Ovoce a zelenina do škol