• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Republikové kolo Medvědí stezky

O víkendu 16. -18. června 2017 se naše děti zúčastnily celorepublikového finále v soutěži Medvědí stezky.  Po cestě jsme stihli navštívit Hranickou propast, která je označována jako nejhlubší zatopenou propastí světa. I když nám počasí příliš nepřálo i přesto jsme opět postavili své stanové městečko a strávili tak pěkné chvíle v rekreačním středisku Kletečná u Humpolce, kde se akce konala.

Na start jsme vyráželi v silném větru, nad námi se mraky honily jako ďas, ale my se ničeho nezalekli a v silné konkurenci si nakonec vedli takto:

V mladších kategoriích se nám sice nepodařilo získat cenný kov, ale byly to děti, které jsou na republikovém klání teprve poprvé i přesto si vedly skvěle.

Mladší žáci David Trojančík a Jindra Klein 12. místo ze 17. hlídek. V kategorii mladších žákyň jsme měli dokonce tři nové hlídky, které věřím, že nasbíraly spoustu zkušeností a příští rok jistě vyhrají. Letos se dvojice Klárka Rýžová a Anička Gorčicová dostaly na krásné 13. místo, hned za nimi skončila hlídka Lucka Rýžová a Bětka Kadaňková a na 18. místě skončila hlídka Anička Stojakovič a Eliška Gorčicová. Nutno podotknout že, v jejich kategorii startovalo celkem  25 hlídek.

Bohužel opět smůlu měla hlídka ve složení Vojtěch Kadaňka a Luděk Klein, kteří skončili v konkurenci 16-ti hlídek na krásném 5. místě (nepodařilo se jim akorát poslední stanoviště, kde měli rozkřesat křesadlem oheň a zapálit svíčku do 1 minuty – dostali za tento nesplněný úkol 6 trestných min. = mnoho)Na 14. místě skončila hlídka Jirka Duroň a Dominik Borunský (také šikovní nováčci v republice).

Starší žákyně IV. Pavla Hrazdilová a Tereza Malčeková skončily na 13. místě z 20 hlídek. Holky se dlouho zdržely na stanovišti Orientace, kde nabraly časovou ztrátu. Také hlídka ve složení Adam Otipka a Dominik Kubala nasbírala mnoho trestných minut, což je odsunulo až na poslední místo.

Ale podařilo se nám získat i dva cenné kovy.

V  kategorii starší žákyně III. obhájila loňské zlato a opět si ho právem zasloužila dvojice ve složení Tereza Janků a Vendula Trojančíková (jako jediné z celého Moravskoslezského kraje se dokonce dostaly pod čas 1 hodiny = 56:43 min.)

A krásné 2. místo vybojovala ve své kategorii hlídka Jiří Rypl a Michaela Víchová (je to naše bývalá žákyně, která na poslední chvíli jela za zraněného Matěje Jaroše).

Děkuji tímto všem za výbornou reprezentaci Slavkova a také manželům Kleinovým a Kadaňkovým, kteří nám se zajištěním této akce velmi pomohli a starali se o děti.

 

                                                                                                          Malčeková Helena a Trojančíková Martina

 

 

Ovoce a zelenina do škol