PROJECT The Royal Family

Čtvrťáci si v angličtině zvolili letos projekt KRÁLOVSKÁ RODINA. Každý pátek se tak postupně seznamovali se členy anglické královské rodiny. Začali samozřejmě královnou Alžbětou II. Poslechli si a přečetli základní údaje o jejím dětství. Zhlédli videa v angličtině z jejího dětství, prvního rozhlasového vysílání, její svatbu a korunovaci. Naučili se vytvořit tajenku, využili zde svých nových znalostí o královně. A pak už vytvářeli rodokmen. Nakonec se každá skupina zaměřila na jednu významnou londýnskou stavbu, která s královnou souvisí. Vyvrcholením celého projektu byla svatba prince Harryho a Meghan, která se v Anglii chystá v květnu. Celý projekt čtvrťáci prezentují na spojovací chodbě a webových stránkách školy. Rodokmeny, tajenky i svatba se dětem obzvláště vydařily. Těšíme se na nový projekt.

 

 

Ovoce a zelenina do škol