PŘÍRODOPISNÁ SOUTĚŽ NA MENDELOVĚ GYMNÁZIU

Poslední školní pátek v roce 2015 se dvě družstva zúčastnila přírodopisné soutěže na Mendelově gymnáziu. Družstvo z 9.A tvořili Iva Štantejská, Tereza Rymanová a Martin Pavlík, družstvo z 9.B Anna Skřontová, Martin Majnuš a Jan Stoklasa.

 

Soutěž byla rozdělena na tři okruhy, ChemieFyzika, Biologie. Každý z okruhů byl dále rozdělen na teoretickou a praktickou část. Vždy se našly naprosto jednoduché otázky a taky otázky docela záludné. V chemii jsme vyčíslovali rovnice, hádali chemické hádanky a v laboratořích jsme vytvořili chameleona, samozřejmě ne toho ze zoo, ale chemického. Ve fyzice jsme počítali nejrůznější úkoly zaměřené snad na všechny oblasti, co jsme se učili od 6. třídy. Zde žáci 9. B získali nejvíce bodů. V laboratořích jsme odpovídali na nelehké otázky z okruhů polovodičů, tepla a dalších. V biologii jsme poznávali živočichy a rostliny podle obrázku nebo popisu. Družstvo z 9. A se umístilo na 4. místě, což v konkurenci 18 družstev nebyl jednoduchý úkol. Všechny své soupeře však předčila trojice 9. B, jejíž radost po vyhlášení výsledků neznala mezí. 1. místo jak před domácími gymnazisty, tak před ostatními školami okresu udělalo perfektní reklamu naší škole a určitě ulehčilo cestu našim deváťákům na hostitelský ústav. Stejně jako hlavní protagonisté se po oznámení výsledků radovaly z předvánočního dárku paní učitelky Hlásná, Konderlová a Neiserová.

 

 

Ovoce a zelenina do škol