Pasování na čtenáře

Naši prvňáčci se po půl roce intenzivní výuky té nejdůležitější kompetence, jež je bude provázet po celý další život, sešli na slavnosti PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE. Uskutečnila se již podruhé v místní knihovně, která musela pojmout nejen celou třídu, ale také rodiče i další blízké. Každý z prvňáčků přečetl krátkou hádanku ve formě básničky, aby jejich znalost byla nezpochybnitelná. Následoval slib čtenáře a pak již jednotlivě předstupovali před pana ředitele, který je velmi moudrou a také velmi těžkou knihou potřikrát poklepal po rameni, čímž stvrdil přijetí do stavu. Všichni se také stali členy místní knihovny, kromě průkazky dostali knížku básniček a památečnou záložku. Slavnostní charakter aktu podtrhlo občerstvení, které svým dětem připravili rodiče.

 

 

Ovoce a zelenina do škol