• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

OSLAVY VZNIKU REPUBLIKY

OSLAVY VZNIKU REPUBLIKY mají u nás dlouholetou tradici. Kvíz ze znalostí vlasti, regionu, a češtinářské části dal vyniknout žákům s velkým všeobecným přehledem.  Blýskli se Vendula Trojančíková, Luděk Klein, Matěj Jaroš, Martin Malchárek Veronika Lipková, Lukáš Rychlý, Ondra Chodura,  Marek Lipka, Tereza Rymanová, Jan Stoklasa. Vrcholem dopoledne je však vždy závod štafet. Za třídu „jde“ pětice vybraných, do kterých spolužáci vloží důvěru, že obří koláč ze školní jídelny bude jejich kořistí. Běh je vždy nesmírně vypjatý. Stovky hrdel dokážou vybláznit štafety k výkonu, který letos v několika případech znamenal pády s naštěstí ne tak vážnými poraněními, jak se v prvních chvílích zdálo. Už první rozběh znamenal plichtu /cílová fotografie chyběla/ prvňáků a druháků. Ve druhé zvítězili překvapivě nejmladší třeťáci, Jen půl sekundy stačilo 7. A, aby pokořila paralelní třídu. Pětice kantorů si to rozdala s nejstaršími, vzhledem ke kvalitě učitelského kvintetu se desetisekundový hendikep ukázal být nad síly druhé 9. B. Slavnostní shromáždění v sále Kulturního domu bylo úrazovou smrští poněkud poznamenáno, hymna na počest 97. narozenin, slovo ředitele školy k historii udatného českého národa i oceňování úspěšných žáků však proběhly důstojně a v dobré pohodě z očekávání pěti dnů podzimních prázdnin.

 

 

Ovoce a zelenina do škol