• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Olympiáda z dějepisu

Olympiáda z dějepisu

 

Tématem olympiády z dějepisu bylo „Dlouhé století se loučí 1880-1920“, a proto se jí zúčastnili jen vybraní žáci obou devátých tříd, kteří mají dané učivo již probrané. Na záludné otázky ohledně technických vymožeností dané doby, záminky první světové války, zahraničního odboje či doplnění známého Haškova románu o Švejkovi nejlépe odpovídal Filip Kunc, který se stal se ziskem 62 bodů (z 65 možných bodů) jasným favoritem školního kola dějepisné olympiády. Krásného výsledku pak dosáhl druhý Luděk Klein (51 bodů) a Denisa Schneidrová s Adélou Malíkovou (50 bodů), všichni z 9. A třídy. Do okresního finále postupují první tři místa, záleží však na organizátorech soutěže, kolik medailistů pozvou.