Okresní závody ve sportovní gymnastice chlapců a dívek

Zpráva o okresních závodech ve sportovní gymnastice chlapců a dívek

aneb

Dny plné medailí, úspěchů, radosti, ale také slziček.

 

Středeční den patřil soutěži chlapců, čtvrteční pak děvčatům. Hoši bojovali pouze v kategorii družstev starších žáků III a IV. , dívky pak navíc i v ml. žákyních II.

Malí kluci ještě potřebují rok trénovat, abychom mohli s nimi jet závodit. Tak snad příští rok.

Z naší školy se připravovalo celkem 10 starších chlapců /5.-9. třída/, ale z toho se bohužel jeden žák nakonec nezúčastnil. Celé družstvo bylo hodnoceno jako neúplné, takže nakonec bodově velmi poškozeno.

Děvčat máme v gymnastice opravdu hodně – ale jen 20 se probojovalo do okresního kola.

Malé holčičky si vedly – jak se říká – se ctí. Moc a moc se snažily, bojovaly o postup jako lvi a na poslední chvíli se například některé naučily výmyk či přeskočily alespoň roznožkou kozu.

 

  • viz. výsledkové listiny, kde jsem zpracovala celkové bodové hodnocení jednotlivců, aby se všichni mohli porovnat s ostatními.

< >Koukněte se na to, jak v trojboji dopadly u kluků celkově body: 3x 26,40 a 4x 26,90 stejné bodové ohodnocení. ZAJÍMAVÉ!

 

Jednalo se o trojboj: hrazda, přeskok, akrobacie/koberec/

Diplomy a medaile si odnesla tato družstva:

dívky III - 3. místo,

dívky IV - 2. místo,

chlapci IV - 3. místo

 

Uspěli jsme 4x i v celkovém hodnocení jednotlivců:

Jan Prejda 2. místo

Vendula Trojančíková 3. místo

sestry Kaperové Tereza a Barbora 3. místo  – taky jedna zajímavost– stejný počet celkových bodů.

 

Jsem moc ráda, že v současné době baví SG tolik děvčat i chlapců. Dokázali toho opravdu hodně – však koukněte na fotky – u některých jde mráz po zádech!!! Stále se zlepšují a provádějí čím dál tím víc náročnější cviky, jako jsou přemety vpřed a vzad, arab, flik /hvězda bez rukou – ve vzduchu/ skrčky nebo přemet vpřed přes bednu nadél, toče jízdmo či vzad na hrazdě/

 

A ty slzičky? - tréma a nadměrná snaha někdy způsobí, že se skáče přes kozu bez pomocí rukou nebo se skok zvaný nůžky chce provést tak dokonale, že závodnice upadne na …, toč se přetočí nebo nedotočí a průšvih je tady - body dolů!

 

Dodatek I: Je jen málo škol, kde se gymnastice aktivně věnují…je to jasné, dá to moc práce…proto si moc vážím všech, kteří s plným nasazením jdou do toho.

Jsou to: všechny děti navštěvující gymnastiku a učitelé, učitelky, vychovatelky a bývalí žáci: Martin Řehulka, Michala Holešová, Martina Trojančíková, Radek Prejda a já Helena Malčeková.

 

Dodatek II: Musíme si koupit nový odrazový můstek a gymnastický pás, aby naše děti měly alespoň základní podmínky pro tak náročný, ale důležitý a zdraví prospěšný sport.

 

/Resources/Upload/Home/souteze-vysledky/gymnastika-sramkova-2017.xlsx

/Resources/Upload/Home/souteze-vysledky/hosi-iii-vysledky.doc

 

 

Ovoce a zelenina do škol