Okresní kolo pěvecké soutěže ŠD

Ve čtvrtek 23. 2. 2017 odpoledne se konalo Okresní kolo pěvecké soutěže školních družin v hudebně školy Ilji Hurníka v Opavě. Tématem pro letošní rok byly Slezské písničky.

 

Zúčastnilo se 7 ŠD: Mařádkova, T.G.Masaryka, I.Hurníka, Vrchní, B. Němcové, Háj ve Slezsku, Slavkov.

 

Potvrdili jsme staré dobré rčení – Co Čech – to muzikant! A to nás velmi, ale opravdu velmi těší…

Zažili jsme velmi pestré a příjemné odpoledne plné radosti, úsměvů, muziky, zpěvu a navíc v „našim nařeči!“

 

Některé děti zpívaly sólo, jiné ve skupinkách, některé se doprovázely na flétničky, klavír, housle, Orffovy rytmické nástroje, jiné zase tančily. Proto byla oceněna většina vystoupení zlatým pásmem. Navíc se zúčastnilo i hodně chlapců, což je velmi potěšující.

 

Písničky a tanečky ze Slezské besedy - Šije, šije švec, Leva nožka, Pod těšinským mostkem - v podání dětí 1. a 2. třídy ze Slavkova, „rozhovor“ mezi „děvuchum a synkem“ z 5.třídy v písni Za našima humny také ze Slavkova i nápad ŠD Háj - „Děcka – potě se zazpivať jak naše babky a dědci“ byl oceněn Zlatým pásmem a zvláštním oceněním fundované poroty.

 

I my vychovatelky jsme přidaly „ruku k dílu“ - zazpívaly jsme našim dětem také slezské písničky a sklidily jsme za to od dětí ovace ve stoje. Atmosféra byla úžasná. Každý se snažil, každému se to opravdu povedlo, každý každému fandil a držel pěsti.

Za všechny Helena Malčeková

 

 

Ovoce a zelenina do škol