• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Maškarní karneval ŠD

Počátkem února proběhl v Kulturním domě MAŠKARNÍ KARNEVAL, který pro děti školní družiny připravil Žákovský parlament. Účast byla velká, napočítali jsme 52 krásných masek, přítomny však byly téměř všechny děti nižšího stupně. Byly připraveny soutěže jako „Židličková“, „Kdo se ztratil“, „Ovoce“ nebo „Kuba řekl“. Děti se do všech připravených her zapojily s nadšením. Vítězové jednotlivých her a soutěží dostali sladkou odměnu. Hrála nám hudba, a tak si děti mohly zatančit „Ptačí tanec“ nebo třeba „Makarenu“. Tančilo se ale hlavně pro radost a na své si přišli úplně všichni. Hravá a taneční nálada nás doprovázela celým odpolednem. Na závěr nás čekalo vyhlášení těch nejlepších masek. Jako nejoriginálnější masky byly vybrány„Kečup a hořčice“ v podání Elišky a Aničky Gorčicových ze 3. třídy. Umístění za nejvtipnější masku převzal „Mimozemšťan“, ve kterého se proměnil David Trojančík z 2. třídy. Vítězové za nejlépe domácky vyrobenou masku byli hned dva. „Vánoční stromeček“, do kterého se přestrojila Šarlotka Lhotská z 1. třídy a „Harry Potter“, kterého ztvárnil Jirka Weiss rovněž z 1. třídy. Vítězové dostali krásné věcné ceny. Všechny děti si karneval užily s veselou náladou a my děkujeme Žákovskému parlamentu za přípravu a společně strávené odpoledne a již nyní se těšíme na karneval v příštím roce.

 

 

Ovoce a zelenina do škol