Konverzační soutěž v angličtině

Pěkného úspěchu dosáhli čtyři žáci naší školy na konverzační soutěži v jazyce anglickém až v dalekém Šternberku. Na místní gymnázium se sjeli osmáci a deváťáci z Moravskoslezského a Olomouckého kraje, kteří hovoří anglicky skoro stejně plynně jako česky. A naši zástupci Sofii Svobodová (8.A), Drahomíra Světlíková (9.A), Samuel Svoboda (8.A), Tomáš Glabazňa (9.B) si nevedli vůbec špatně: tři ze čtyř se ve svých skupinách probojovali mezi nejlepších osm a dva z nich (Sofie a Samuel) pak postoupili až do bojů o medaile. Ty se nakonec získat nepovedlo, ale i umístění těsně pod stupni vítězů je velkým úspěchem, uvážíme-li navíc fakt, že naši žáci, jako jedni z mála, studují angličtinu pouze ve škole a nechodí do žádných jiných kroužků či jazykových škol.

 

 

Ovoce a zelenina do škol