• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

KANTOŘI POD VYSOKOU SÍTÍ 2015

Již dvacátý pátý ročník VOLEJBALOVÉ KANTORSKÉ SOUTĚŽE uspořádal na školách opavského okresu, tedy i Hlučínska a pověřené obce Kravaře, odborový svaz pracovníků školství. Ve čtyřech základních skupinách se hrálo o účast ve finálové osmičce, kam se nakonec probojovaly základní školy Mařádkova, Boženy Němcové, Kylešovice, Ludgeřovice, Slavkov, TGM na Riegrově ulici, Otická a Englišova.  Hala při ZŠ Mařádkova pak byla v sobotu 28. listopadu svědkem snažení smíšených družstev o co nejlepší umístění. Vítězství si ve finále vybojovala ZŠ Kylešovice nad ZŠ Otická, která se po nějakém čase opět ocitla na výsluní, zatímco pro Kylešovice je to již třetí titul za sebou. Bronzovou příčku obsadili učitelé ZŠ TGM, se čtvrtým místem se letos musela spokojit ZŠ Englišova.  Pátou pozici získal tým  ze ZŠ Boženy Němcové, šestou pedagogové ze Slavkova, pro něž je to ale prvenství v neoficiální soutěži venkovských škol.  Pořadatelské ZŠ Mařádkova tentokrát hodně scházel klíčový hráč -ředitel školy, z druhé loňské pozice na ně letos zbylo sedmé místo před ZŠ Ludgeřovice. Radost z dobrého umístění i případná hořkost z nenaplněných ambicí byly rychle zapomenuty na slavnostním vyhlášení výsledků, které se za léta existence soutěže stalo významnou společenskou událostí opavských pedagogů. Lze jen věřit, že desítky let trvající krásná tradice volejbalových turnajů mezi školami bude dál pokračovat. Mladé týmy ze Stěbořic, Kylešovic, ZŠ Boženy Němcové, ZŠ Havlíčkova jsou příslibem pokračování setkávaní kolektivů škol i pro další léta. Za naši školu se bojů pod vysokou sítí zúčastnili: František Hodný Sylva Chovancová, Dana Jarošová, Kateřina Zahlová, Tomáš Hodný a Martin Řehulka.

 

 

Ovoce a zelenina do škol