• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Hledáme nejlepšího Mladého chemika

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2019/2020

 

Dne 14. 11. 2019 proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2019/2020 pod záštitou SPŠCH Ostrava. Tohoto kola se zúčastnili všichni žáci devátých tříd. Tři nejlepší žáci postoupili do krajského kola v Ostravě.

V krajském kole nás reprezentovali žáci s nejlepšími výsledky, a to Filip Kunc, Vendula Trojančíková a Vojtěch Šenk. Soutěž proběhla 5. prosince 2019 na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského v Ostravě. V tomto kole soutěžilo celkem 208 žáků z celého kraje. Prvních 30 žáků pak postoupilo do regionálního kola, které se bude konat rovněž na SPŠCH v Ostravě 21. ledna 2020.

Naši žáci se v konkurenci ostatních škol rozhodně neztratili. Filip Kunc obsadil 18. místo a postupuje do regionálního kola a Vendula Trojančíková obsadila 53. místo.