• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Dny duhy ve školní družině

Ve školní družině proběhl týden plný barev, zábavy, soutěží, her a tvoření. DNY DUHY. Jednotlivé dny byly motivovány zejména přírodními živly. V pondělí bylo téma Země. Děti si vyráběly papírová autíčka a zdobily koláčky ze slaného těsta, soutěžily v hodu kroužků na kůl, ve slalomu mezi kužely, zahrály společnou hru nazvanou Evoluce. V úterý se pak pod živlem Voda snažily trefit ze stříkacích pistolek na zavěšené míčky, vhazovaly míčky do kelímků určité hodnoty, vyráběly obrázky moře s lodičkou, kterou si musely poskládat z papíru, k moři vytvořily roztomilou velrybu. Středa patřila Větru zrovna  v tomto dni o sobě dával vědět. Nafukovací míčky musely být nahrazeny míči volejbalovými, jinak by se dětem nepodařilo dostrkat míč hlavou do určené vzdálenosti. Hodně legrace zažily při shazování kuželek tenisovým míčkem v punčoše. A poté vyráběly letadlo a barevného papírového páva. Čtvrtek, byl dnem Duhy. V tento den přišly děti oblečeny v jejím spektru. Tvořily duhu z papírové ruličky a vyráběly si klobouky symbolizující slunce. Všichni se snažili v každém dni splnit co nejvíce úkolů, za každý splněný získávaly do svých účastnických karet razítko a ti nejúspěšnější byli po ukončení dne vyhodnoceni.
Náš úkol, zpestřit dětem červnové dny ve ŠD před prázdninami vyšel stoprocentně.  Děti vypadaly spokojeně a šťastně. O tom svědčí i fotografie na stránkách školní družiny.

 

 

Ovoce a zelenina do škol