• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Dětský čin roku

Dětský čin roku

 

I děti dokáží konat hrdinské skutky. Vítězové patnáctého ročníku projektu Dětský čin roku jsou toho nepochybným důkazem. Za skutky plné odvahy, soucitu a všímavosti vůči okolí byli 5.prosince oceněni při slavnostním vyhlášení, jež se každoročně koná na Staroměstské radnici v Praze za přítomnosti VIP patronů i významných hostů.

Letos přišlo pořadatelům přes 580 příběhů. Soutěžilo se v sedmi kategoriích – Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc na netu a Pomoc starším lidem. O vítězích rozhodly samy děti prostřednictvím internetového hlasování na stránkách www.detskycinroku.cz. Kromě sedmi soutěžních kategorií byly předány i tři speciální ceny Dětského činu roku. A jednu z nich získala i žačka naší školy. Blahopřejeme.

 

Speciální ocenění Amálii Bartáková za příspěvek „I objetí může mít cenu zlata“

Amálka se při pobytu v nemocnici, ve které strávila delší dobu, seznámila s tříletým chlapečkem Petříkem. Ten byl v nemocnici sám, protože pocházel ze sociálně slabší rodiny a jeho maminka ho navštěvovala jen zřídka. Amálka se s Petříkem skamarádila a ten jí byl vděčný za každou minutu, co s ním strávila, za hraní i objetí. Tak mu zpříjemnila těžké chvíle v nemocnici. Amálka si tehdy uvědomila, že dobrý skutek je všechno, co děláme pro druhé, bez očekávání odměny. A že to nemusí být jen velké věci, někdy stačí i pouhé objetí.