Dětský čin roku

DĚTSKÝ ČIN ROKU je charitativní projekt, který podporuje děti v konání dobra. Do projektu se mohou zapojit žáci, kteří udělali něco dobrého, byť by šlo o zdánlivou maličkost. Naše děti psaly pravdivé zprávy o svých skutcích, mohly také informovat o dobrém činu, který vykonali jiní. Příběhy, o nichž psaly, musely být skutečné, nesmyšlené. Soutěží se v sedmi hlavních kategoriích. Velkého úspěchu dosáhl náš žák Patrik Vilč, který vyhrál kategorii Pomoc na netu. Psal příběh o tom, jak zabránil svému kamarádovi podlehnout pokušení spojit se na internetu s falešnými profily osob, jež mohou ostatním ubližovat. Speciální ocenění pak získali další naši žáci Jan Houdek a Jan Čermín, ti vyprávěli příběh o kamarádovi. Vítek Šachteli pomáhá svému taťkovi, který náhle oslepl, se stavbou rodinného domu, díky jeho úsilí a pracovitosti může rodina ve stavbě pokračovat. I Vítek získal speciální cenu a to v konkurenci stovek příběhů celé ČR.

 Slavnostní vyhlášení proběhlo 7. prosince 2017 v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze. Zúčastnilo se mnoho významných osobností z politiky, byť ministr školství tentokrát chyběl, a z českého showbyznysu -  Jan Révai, Lucie Hadašová, Petra Černocká, Zora Jandová, Lucie Křížková a Aleš Háma, který celý slavnostní akt moderoval. Po skončení oficiální části pokračoval program v Muzeu voskových figurín Grevin.

Je jen málo podobných příležitostí společného prožitku rodičů a jejich dětí, slavnost si kromě nich užívali i další blízcí, jimž byla účast na slavnosti v Praze umožněna, Slavkovská výprava pod vedením bývalého třídního Martina Řehulky byla v Praze nejpočetnější. Od sponzorů obdržela škola šek na 10 000 Kč.

 

 

Ovoce a zelenina do škol