• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Den otevřených dveří 2016/2017

Den otevřených dveří 2016/2017

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ  je pro děti, které ještě nechodí do školy. Pořádáme jej před zápisem do první třídy, aby se seznámily s novým prostředím a ztratily obavy před novou etapou života. U vstupu děvčátka a chlapce přivítali Pat a Mat, jež je provázeli celou dobu a pomáhali jim plnit lehčí či obtížnější úkoly. Děti si vyzkoušely, že není vůbec jednoduché složit rám k obrazu, poskládat zbořenou stavbu z kostek, ani pečení a zdobení vajíček nebyl zrovna lehký úkol. Vylézt po žebříku a utrhnout si bonbon ze stromu zvládly děti snadno. S Patem a Matem se vůbec nebály řídit auto a projely i slalomem. Odměnou jim pak byl počítačový dětský koutek. Po získání všech nálepek si vytvořily obrázek Pata a Mata, domů si odnášely medaili na památku. Den otevřených dveří má na naší škole mnohaletou tradici, i letos přišly čtyři desítky dětí, nepamatujeme, že by jich někdy bylo tolik. Poděkování patří žákům devátých a osmých tříd, kteří učitelkám nižšího stupně velmi pomohli a svého úkolu průvodců dvou všeumělů se zhostili skvěle: Natálie Gurecká a Míša Žembová, Klára Velebová, Chalupová Nikola, Míša Kupková, Monika Scherzinová, Adéla Pretschová, Adéla Burdová, Veronika Antlová, Michal Kostera, Lukáš Soška, Matěj Soška, Danek Kudela, Adam Lazecký, Michal Klapetek a Ríša Volovský.

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol