• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Den matek

Druhou neděli v květnu slavíme ve Slavkově již dvacátý sedmý rok svátek nazvaný krásně DEN MATEK. Scházíme se s maminkami a babičkami v sále Kulturního domu, všechny příchozí ženy obdrží od starosty květinu a občerstvení, pravidelné návštěvnice však především čekají, čím je překvapí děti mateřské a základní školy. Tento ročník měl několik nepochybných vrcholů. Zdálo se, že první číslo desítek děvčátek a chlapců na motivy Slezské besedy už nemůže být překonáno. Krojovaní zpěváčci a tanečníci zaujali naplněný sál, dali odpoledni správný náboj, který vydržel i přes přestávku až do posledního skvěle zvládnutého čísla Monteráčků na téma sestřičky a pacienti.  Ale ještě minimálně jeden vrchol ocenili diváci bouřlivým potleskem. Něco mezi operetou a muzikálem předvedli herci a zpěváci v pohádce o Červené Karkulce nastudované paní učitelkou Potepovou. Ale ať to bylo vystoupení na téma duchů a čarodějnic, další pohádka o urousaném jedlíkovi, vystoupení Zumby, hudebních kroužků školy, Šmoulů a samozřejmě i dětí mateřinky, všichni sbírali sympatie a vděk přítomných maminek a babiček. Díky za toto počasím i náladou překrásné odpoledne. Kromě vystupujících je třeba pochválit moderátory, oponáře, rychlé spojky a především paní učitelky, které vymyslely, nastudovaly či lépe nadřely jednotlivá čísla pro tento milý svátek.

 

 

Ovoce a zelenina do škol