• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Dějepisná olympiáda - výsledky

výsledky Dějepisné olympiády 2018/2019

1. Filip Kunc - 68 bodů

2. Luděk Klein - 60 bodů

3. Štěpán Rychlý - 58 bodů

4. Adam Otipka - 57 bodů

5. Matěj Jaroš -  bodů

6. Ondra Zahel - 54 bodů

7. Jiří Rypl - 52 bodů

8. Denisa Schneidrová - 50 bodů

9. Adéla Malíková - 48 bodů

10. Giuliano Šolc - 47 bodů

11. Elen Malchárková - 46 bodů

12. Štěpánka Kořínková - 45 bodů, dělené 12.-13.místo

13. Vendula Trojančíková -  45 bodů, dělené 12.-13.místo

14. Vojtěch Šenk - 44 bodů

15. Jiří Soška - 43 bodů

 

Minulý týden na škole proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Účastnilo se jej na tři desítky nejšikovnějších školních dějepisců, kteří se zdařile „poprali“ s tématem „Za poznáním, za obchodem i za prací neb Cesty jako tepny civilizace“.

Přestože téma bylo až moc obšírné a jakoby nic neříkající (letošní olympiáda byla dost všeobecná a žáci se na ni nemohli připravit ani podle tématu), dopadlo letošní školní kolo nad očekávání dobře. 15 žáků se stalo úspěšnými řešiteli, tj. dosáhli minimálně 60% z celkových 70 bodů.

Vítězem školního kola a postupujícím do okresního finále se stal s fantastickými 68 body (připomínám, že maximum bylo 70 bodů) Filip Kunc z 8.A třídy. Teoreticky do okresního finále postupují i žáci, kteří skončili na stříbrném – Luděk Klein (8.A) - a bronzovém – Štěpán Rychlý (9.B) – stupni. Praxe je ale taková, že do okresního kola postupují automaticky vítězové a do maximálního počtu 40 účastníků okresního kola jsou z dalších míst pozváni žáci podle pořadí v bodové úspěšnosti. Luděk a Štěpán si tedy na případnou pozvánku do okresního kola konaného v polovině ledna příštího roku musí ještě počkat.

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol