• CHCEME DÁT NAŠIM DĚTEM PEVNÉ ZÁZEMÍ I KŘÍDLA


    Základní školA Slavkov

Adaptační pobyt 6 tříd

Adaptační pobyt 6. tříd

Přechod na novou školu se obecně pojí s problémem adaptace. Se změnou školy se mění množství požadavků, které jsou na žáka kladeny, ale především sociální prostředí - noví učitelé a kolektiv spolužáků. Na naší škole je tradicí, že nově složené kolektivy šestých tříd jezdí na adaptační kurz, aby nastartovali proces, jak tyto obtíže překonat...

Začátkem druhého zářijového týdne strávily obě třídy (každá zvlášť) dva dny v Autokempu Vítkov-Podhradí. Podstatou bylo, aby se noví spolužáci poznali jinak (a rychleji) než jim nabízí školní třída, aby se naučili spolupracovat a lépe rozumět jeden druhému. Počasí přálo, příroda okolí řeky Moravice, kterou jsme procházeli, byla kouzelná, žáci zapálení a nadšení, jídla dostatek a ve velmi dobré kvalit... Když pomineme drobnosti (jako že od řeky šel k ránu chlad a některým snad mohla být v chatkách zima, nebo že 12-13 km denně pěší túry je pro leckteré děti dnes již nadprůměrný pěší výkon), můžeme říct, že adaptační kurz vyšel. Jen čas ale ukáže, kolik pozitivního si z kurzu jednotlivci i celé třídy vzaly.  

Foto ve fotogalerii zde.

 

 

 

 

Ovoce a zelenina do škol