8. MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ SLAVKOVŮ

8. MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ SLAVKOVŮ výrazně ovlivnilo třetí zářijový víkend život v naší obci a škole. Už od pátečního odpoledne se sjížděli zástupci stejnojmenných obcí, nejbouřlivější byl příjezd našich východních sousedů jak jinak než v krojích a s rytmickými piesničkami. Hlavní program probíhal na velkém hřišti u školy po celé sobotní odpoledne. Čtyři hodiny se střídali vystupující všech žánrů, mezi nimi zářily i naše děti v hudebních, tanečních a tělovýchovných číslech. Přálo počasí, takže těžko se hledalo místo pro ty, jež si dostatečně nepospíšili. Po nedělní mši, kterou tentokrát odsloužil biskup Ostravsko – opavské diecéze František Lobkowicz, se návštěvníci přesunuli do Kulturního domu, kde je ředitel školy seznámil s historií i současným stavem školství ve Slavkově. Zájem vzbudil už přes dvacet let trvající projekt Školy podporující zdraví a především výsledky v hodnocení školy rodiči a žáky na základě pravidelné evaluace. Zvláště spolupráce vedení s Žákovským parlamentem se stala námětem dotazů při prohlídce budov i dokončované severní přístavby. Slavnostním obědem byla tato mimořádně vydařená akce ukončena, loučení se neobešlo bez silných emocí.

 

 

Ovoce a zelenina do škol